Yaşlandırmayı Hızlandıran Besinler

İşlenmiş karbonhidrat: işlenmiş karbonhidrat tüketimini alışkanlık haline getiren bir kişinin kan şekeri sık aralıklar ile yükselebilir ve ishal gibi yakınmalara maruz kalabilir. Kan şekerinin yükselmesi ve sürekli devam eden ishal cildin erken yaşlanmasını tetikleyebilen faktörlerdir. Bu nedenle işlenmiş karbonhidrat tüketimine özen göstermek gerekmektedir.

Kahve ve çay: kafein sindirim sisteminde olumlu etkilere neden olsa da diğer yönden fazla asit üretimine yol açarak midede hasar oluşmasına yol açmaktadır. Mide de meydana gelen hasar cildin matlaşmasına ve parlaklığını kaybetmesine yol açmaktadır. Bu nedenle Gün içinde 2 fincandan fazla çay ve kahve tüketiminden kaçınılmalıdır.

Şeker: şeker cildin erken yaşlanmasına ve nemini yitirmesine yol açan bir besindir. Şeker nedeni ile cilt esnekliğini kaybeder ve proteinlerin yok olmasına yol açar. Bu nedenle mümkün olduğunca şekerden uzak kalınmalıdır.

yaşlandırmayı-hızlandıran-besinler

Alkol: gün içinde alkol tüketimini alışkanlık haline getiren kişilerin alkol sonrası limonlu su içmesi cilt için yararlı olacaktır. Limonlu su alkolün bedene yayılmadan etkisinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Asitli içecekler: cola benzeri asitli içecekler vücutta kalsiyum deposu olan gıdaların olumlu etkilerini azaltmaktadır. Bu sayede ciltte lekelenme, matlaşma oluşurken kemik yapısında da erime söz konusu olabilmektedir.

Cildin erken yaşlanmasını önlemek için gün içinde bol miktarda su tüketmeye özen gösterilmelidir. Yukarıda sayılan besinleri tercih etmek yerine daha sağlıklı beslenerek ciltte oluşabilecek hasarları engellemek mümkün olmaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting