Yaz Sezonu ve İnce Bir Beden

Kışın kilo almak hepimizin bir sorunudur. Vücudun ısı ihtiyacını sağlaması içi daha çok enerji yakması ve çok sık ve çabuk çıkmamız bunu doğrultusunda sık sık yemek yememiz, soğuk günlerde dışarı çıkmak yerine içerde kalmak ve hareket kabiliyetimizi asgariye indirmek kışın kilo almamızın en önemli sebepleridir.

Yaz sezonu yaklaştığında yapmamız gereken ilk şey kilolarımızdan kurtulmaktır. Bunun için fırsatlarımız varsa spora gitmeli veya sağlıklı uzun yürüyüşler yapmalıyız. Ayrıca geç vakitlerde yemek yememeli, meyve suyu yerine posalı meyveleri tercih etmeli ve günde ortalama 2,5 litre su içmeliyiz. Kızartma ve hamur türü yiyecekler yerine sebzeli ve zeytinyağlı yiyecekleri tercih etmeliyiz. Ayrıca kışın aldığımız kiloları vermek ve zayıf bir bedene sahip olmak için stresten uzak durmalı iç huzuru yakalamak adına doğayla baş başa olmalı ve fırsatımız olursa yoga seanslarına katılmalıyız. Metabolizma hızımızı dengelemek adına günlük bir avuç fındık ceviz gibi protein içeren besinler alarak da kışın aldığımız kiloları verebiliriz. Süt yoğurt gibi besinlerde alarak vücudumuzun ihtiyaçlarını mideye fazla yük olmayacak besinlerden sağlayabiliriz. Bu beslenme ve sağlıklı yaşama programımıza hiç ara vermeden devam edersek daha sağlıklı sonuçlar alabiliriz.

kilo-vermek

Yazın daha huzurlu ve güvenle yaşamak ve üzerimizde duran giysilerimizi daha güzel görünümlü olmasını sağlamak için formda olmalı, kışın aldığımız kiloları vermeliyiz. Yaz ayları en fazla hareket ettiğimiz en fazla hayatı sosyalleştirdiğimiz dönemlerdir ve bu günlerde hepimiz coşku, heyecan ve özgüvenle hayatımızı sürdürmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting