Samsung, Geliştirilen Galaxy Note 7 Cihazını Tekrardan Satışa Sunacak

Posted on

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy Note 7 soruşturmasının bulgularını açıkladı ve cihazın ateşe verdiği için iki ayrı batarya sorunundan sorumlu olduğunu belirtti. Samsung şu anda dünya çapında satılan Not 7 ünitelerinden çoğunu kurtarırken, cihazın sorunlu masalının sonuca ulaştığına benziyor.

Bununla birlikte, Kore’den yeni bir rapor, Samsung’un Hindistan’daki ve Vietnam’daki Galaxy Note 7’nin yenilenmiş birimlerini, zararlarının bir kısmını telafi etmenin bir yolu olarak satmak istediğini gösteriyor. Samsung, dünya çapında satılan Note 7 cihazlarının% 98’ini kurdu ve 200.000 cihazı pil testleri yapmak için kullandı ve şirketin envanterinde 2,5 milyon adet sattı. Aygıtları atmak yerine Samsung, 3000mAh ila 3200mAh arasındaki daha küçük pilleri uyacak ve gelişmekte olan pazarlarda satacak.

Hankyung raporunda, Haziran ayına kadar satışların başlayacağı Samsung’un Mayıs ayına kadar cihazların yenilenmesini tamamlayacağı belirtildi. Şirket çekirdek bileşenleri tekrar kullanacak ama cihaz için yeni bir vaka tasarladığı söyleniyor. Belirli pazarlarda Galaxy Note 7’yi yeniden başlatarak Samsung, 2.5 milyon el cihazının elden çıkarılmasına ilişkin çevresel konuların etrafında çalışmak isteyecektir.

Samsung’un Yasağı’nı takiben Not 7’yi ABD ya da Avrupa pazarlarına geri getirebileceği ihtimali düşük ancak cihaz Hindistan’da resmi olarak satılmadı ve bu nedenle cihazın pazarlamasında daha kolay bir zamanı olacak. Ülke. Bir Haziran dönemi, cihazın Galaxy S8 ile bu pazarlarda rekabet edeceği anlamına gelmekle birlikte, Samsung’un Not 7’yi daha düşük bir fiyat noktasında tanıtacağı kuşkusuzdur.

Samsung, bazı kayıplarını telafi etmek istiyor olsa da, cihazın yeniden tanıtımı için bir hareket, Not 7 ismi bu noktada kostik olduğu düşünülürse, kararların en akıllı olmayabilir. Buna göre, muhtemelen Samsung bu pazarda cihazı yeniden markalaştıracaktır. Siz karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yenilenmiş Galaxy Note 7’yi satın almak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir