SBS Kazanamayan Öğrenciler Dikkat!

Posted on

Eğitim’e dair bilgiler vermeye devam ediyoruz siz değerli öğrencilerimize. Bu yıl biliyorsunuz SBS sınavı yapıldı ve öğrenciler Liseye giriş için bu sınavı başarıyla geçmek durumunda. Eğitim sisteminin değişmesi ile bir çok kişi artık ne yapacağını bilmiyor. Bu yüzden de bilgilere ihtiyacı var gençlerin. Bilindiği gibi SBS Tercih Sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacak. Tabi bir aksilik olmaz ise.

Peki. SBS kazanamayan öğrenciler hangi liseye gidecek?

SBS tercihlerini yaptınız ve SBS tercihlerinin sonuçları açıklandı. Ancak her hangi bir yere yerleşemediniz? O zaman ne yapacaksınız. Bu sene 8.sınıftan mezun olanlar SBS Sınavına girdi. Bu SBS sınavında başarılı olamayan öğrenciler ve SBS tercih sonuçlarında her hangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler hangi okula kayıt olacağım diyor.

sbs-sınav-sonuçları-2012

Bizlerde araştırdık ve yeni Eğitim sistemine göre SBS de başarılı olamayan öğrencilerin iki seçeneği olduğunu öğrendik. Diploma Puanı ile kayıt ve Açık Lise Kayıt. Bu iki seçenek sunuluyor şuanda.

Öğrencilerin SBS’de başarısız olmasından dolayı korkmasına hiç gerek yok. MEB’in belirleyeceği bir tarihte Meslek Lisesine tercihte bulunabilecekler. Yada Diploma Puanı ile Düz Liselere kendileri kayıt yapacaklar.

Diğer seçeneklerden bir tanesi ise Açık Lise kayıt yaptırmak oluyor. Açık Liseye kayıt yaptırmak için size en yakın HALK EĞİTİM MERKEZİ ne gidip AÇIK LİSE KAYIT tarihlerinde kayıt yaptırmanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir