Sinemalarda Bu Hafta ( 2 Aralık 2011 )

  Sinemalarda bu hafta ki bölümümüzde 2 aralık 2011 cuma günü vizyona girecek olan yeni filmleri konu alıyoruz. Birbirinden güzel yeni filmler 2 aralık cuma günü bizlerle olacak. Şimdiden sabırsızlanıyorum yeni çıkacak filmleri izlemek için. Geçtiğimiz ( 18 kasım 2011 ) haftalarda vizyona giren Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti – Bölüm 1 gişe rekorları kırmaya devam ediyor. İlk üç filmle dünya çapında 1.8 milyar dolar hasılat yapan filmi hafta sonunda ABD’de gişeden 139.5 milyon dolarla ayrıldı. Ülkemizde ise yabancı film kategorisinde en iyi ilk 3 gün seyirci ve hâsılat rekorunu kırarak 3 günde 428.212 kişi tarafından izlendi.

Hugo

 Hugo Cabret

Filmin Özeti

Brain Selznick’in sihir temalı çocuk romanından uyarlanan olan film, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatlerden sorumlu olan kimsesiz bir çocuğun, bir gün saati tamir etmeye teşebbüs etmesiyle yaşadığı gizemli macerayı konu ediyor.

 

Vizyon Tarihi : 2 Aralık 2011

 

Hediye Operasyonu

 Arthur Christmas

 

Filmin Özeti

Christmas gecesi Kuzey Kutbundaki Noel Baba’nın en küçük oğlu acil bir görev için babasının araçlarından yardım alır ve macera başlar

 

Vizyon Tarihi : 2 Aralık 2011

 

Musallat 2

Filmin Özeti

Çok anlatılan, gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen “Musallat 2: Lanet” yine birinci film gibi psikolojik bir gerilim… İnsanın 2 yaşından öncesini hatırlayamaması ve o yılların karanlığı üzerine bir film. Elif (Türkü Turan) filmde kapkaranlık geçmişinle yüzleşmek zorunda kalan bir öğretmeni canlandırıyor. Ve yaşadığı tüm sorunların aslında geçmişindeki büyük bir hatadan kaynaklandığını öğreniyor. Bu büyük hata ise yanlış zamanda ve yerde yapılan, korkunç ve çözülmesi mümkün olmayan bir büyü…

 

Vizyon Tarihi : 2 Aralık 2011

İntikamın Bedeli

 Seeking Justice

Filmin Özeti

Filmde karısı vahşi bir cinayete kurban giden bir adamın, yaşadığı acı deneyimin ardından sözde toplumsal huzuru kendi yollarıyla sağlamaya çalışmasını anlatılıyor.

Vizyon Tarihi : 2 Aralık 2011

 

Mavi Pansiyon

 

Filmin Özeti

Başarılı ve yakışıklı bir mimar olan Ahmet (Yunus Güner), Elif’le (Zeynep Beşerler) evliliğinin hüsranla sonuçlanmasının ardından aşka inancını kaybetmiştir. Ancak, kendini toparladıktan sonra gözde bir çapkın olarak hayata geri döner. Aradan geçen yıllarda her yaz olduğu gibi tatil için Ege sahilindeki “Mavi Pansiyon”a giden Ahmet’in ilgisini, aynı yerde kalan iki kız arkadaş çeker; Bahar (Fadik Sevin Atasoy) ve Esra (Özlem Tekin). İkili, çok yakın arkadaş olmalarına rağmen farklı karakterlere sahiptir, özellikle aşk konusunda… Esra daha rahat ve aldırmaz görünürken Bahar, romantik ve duygusaldır. Zıt karakterli iki güzel kadın ve yalnız, aşka uzak ama çapkın bir adam… Mavi Pansiyon’da yaşanan ilişkiler bununla bitmez; Pansiyon sahipleri olan çift Zeynep (Pelin Acar) ve Kerim (Nail Kırmızıgül) ile, tatile gelmiş bir çift olan “Almanya’lı” Halil (Veysel Diker) ve karısı Erica (Nathalie Griffin) de aynı günlerde aşkın farklı yüzleri ile tanışırken Koray (Tan Sağtürk) ise iki güzel arasında kararsız kalan Ahmet’e iddialı bir rakip olacaktir. O yaz Mavi Pansiyon’dakiler için aşkın bilinen kuralları yıkılır.

 

Vizyon Tarihi : 2 Aralık 2011

 

Entelköy Efeköy’e Karşı

 

Filmin Özeti

Entelköy Efeköy’e Karşı” bir grup ekolojik aktivistin, mütevazi bir Ege köyünde yaşamaya karar vermelerinin ardından orada kurulması gündeme gelen termik santrali engelleme çabalarının ve bu bölgedeki köylüler ile aralarında geçen komik ve çarpıcı olayların öyküsü.

Vizyon Tarihi : 2 Aralık 2011

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting