Site Hit Arttırma

Posted on

Web site sahiplerinin belki en çok sorun yaşadığı noktadır ziyaretçi kazanmak. Her site sahibi sitesine ilk olarak ziyaretçi çekmek ister. Ziyaretçisi olmayan site hiçbir işe yaramaz. Bir siteniz varsa öncelikle sitenizin düzenine daha sonra ise ziyaretçi durumunuza dikkat etmelisiniz. Birçok web site sahibi site hiti arttırma da sıkıntı yaşıyor. Siteme ziyaretçi gelmiyor tarzında sorunlar yaşıyorlar. Sitenize ziyaretçi kazanmak istiyorsanız bazı kurallar var. Bu kurallara dikkat ederseniz sizde onlarca ziyaretçiye sahip olabilirsiniz.

Yüksek ziyaretçili bir siteye sahip olmak için öncelikle sitenizin google’de bir değeri olmalıdır. Çünkü ziyaretçilerinizin çoğu google üzerinden gelecektir. İlk olarak google’de yükselmeye önem vermelisiniz. Google’de ne kadar üst sıralarda olursanız sitenize o kadar ziyaretçi gelir. Sitenizi üst sıralara taşımak istiyorsanız işe ilk olarak özgün yazı yazmaktan başlayabilirsiniz. Google özgün yazıları sever ve özgün yazılı siteleri üst sıralara taşır. Sitenize günlük en azın bir iki tane özgün içerik girmelisiniz. Özgün içerikleriniz devamlı ve düzenli bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde sitenize pek fayda sağlamaz. Özgün içeriklerinizi düzenli bir şekilde girmeye devam ediniz. Siteniz google’de yükseldikçe ziyaretçi sayınızdaki artışı gözleyebilirsiniz.

hitarttırma3

Google dışında ziyaretçi kazanmak istiyorsanız sanal ortamı kullanmalısınız. Sanal ortamda siteniz ile alakalı bir sayfa, grup kurarak o sayfada siteniz hakkında paylaşım yapabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımlarla büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Büyük bir kitleye ulaştığınızda ise kurduğunuz grup veya sayfadan sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Aktif bir sayfaya sahip olursanız, sayfanızdan sitenize günlük ziyaretçileriniz yönlendirebilirsiniz.

Sitenizin tanıtımını yaparak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Sitenizin içeriğiyle alakalı başka forum veya sitelere sitenizin tanıtım yazısını yazarsanız, yazdığınız tanıtım yazınızdan sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Sitenizi yeni kurduysanız bu işlem etkili olabilir. En azından siteniz tanınana kadar reklam yapabilirsiniz.

Özgün içerik, sanal ortam ve site tanıtımı yaparak sitenizin ziyaretçi sayısını kısa sürede arttırabilirsiniz. İlk zamanlar pek faydasını göremeyebilirsiniz. Google’de yükselmeniz eminim ki biraz zaman alacaktır. Fakat google’de yükselişe geçtikten sonra, aktif bir sayfaya da sahipseniz günlük ziyaretçi sayınız hızla artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir