Siteler İçin SEO Neden Önemlidir?

Posted on

Araştırmalar, daha uzun içeriğin Google’da sıralamasında ilk sıralara çıkmaya yardımcı olduğunu göstermektedir. Her içerik en az 1000 kelime olmak üzere yaklaşık 2000 civarında kelime olarak hedeflenmelidir. Çünkü bu, kaçınılmaz olarak sitenizin görünürlüğünü artıracak uzun kuyruklu trafiğe neden olur. Daha uzun içerik, yalnızca ona daha fazla anahtar kelime eklemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bilgiye doğal olarak vurgu da yapılmasını sağlar. Site sıra bulucu araçları kullanarak uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tespit edebilir, hedef odaklı içerikler hazırlayabilirsiniz. Böylelikle Google daha kısa metinlere kıyasla, içeriğiniz hakkında aranılan konu ile daha fazla ilgili olduğuna dair bir tanımlama yapar ve üst sıralara taşır.

Google’da Web Sitem Kaçıncı Sırada

Çoğu web sitesi sahibi için siteleri adeta çocuğu gibidir, ona uzun yıllar emek verir. Dolayısıyla çevresine faydalı, başarılı, ilk sıralarda yer alan ve uzun ömürlü olmasını ister veya ümit eder. Tabi bunu sağlamanın bazı kuralları vardır ve internet ortamının tabiri caize raconu farklıdır. Bir web sitesinin başarılı olmasının yegâne şartı, ilgi gören, izleyici veya müşterileri çeken içerikler hazırlamaktan geçer ve anahtar kelime seçimi can damarıdır. Ve tabi ki devamında da web sitem kaçıncı sırada diye takip etmek şarttır. Çünkü yapılan çalışmaların sonuç verip vermediği takip edilmezse bir anlamı yoktur, fayda sağlamaz hatta ters etki bile yaratabilir.

Site Sıra Bulucu Ne demek

Site sıra bulucu yardımı ile seçtiğiniz hangi anahtar kelimelerin etkili olduğunu hangilerinin etkisiz olduğunu görebilmeniz mümkün. Şayet ürün veya hizmet satma çabasında olan bir firmaysanız, pazarlama çabalarınızı kolaylaştırabilir, web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırabilirsiniz. Web sitenizin SEO, sosyal medya, kullanılabilirlik gibi kritik faktörler için verilerini tek bir yerde izleme ve analiz etme fırsatı sunan bu SEO aracı sayesinde, Google aramalarında üst sıralara gelebilir, satış hacminizi yükseltebilirsiniz. Unutmayın, seçeceğiniz doğru anahtar kelimelerle, rakiplerinizi geride bırakabilir, yan yana analiz yöntemi ile rakiplerin anahtar kelimelerini ve stratejisini ortaya çıkartabilir böylece bir adım önde olabilirsiniz.

Panelimizden Görüntüler;

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir