Sitenize Ücretsiz Trafik Sağlamak

Posted on

Web sitelerine sahip olmanın kolaylığına karşılık, sitelere trafik sağlamak bir o kadar güçtür. Büyük web site sahiplerinin yapmış olduğu gibi, binlerce lira para harcayarak sitenize ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Bu yöntem maliyet olarak çok fazla görünse de zahmeti en düşük olan yöntemdir. Fakat uzun süreçli bir yoldan bahsettiğimize göre bu yöntem tek başına yetmeyecektir.

Yapılması gereken ilk iş organik ziyaretçi çekebilmektir. Gelen ziyaretçilerin geri dönütü sayesinde sitenizi tasarım açısından zenginleştirebilirsiniz. Site ziyaretçileri tarafından kolay algılanılabilen ve gezinilen site amacına etkili bir şekilde ulaşabilir. Yanlış tasarlanmış ve ziyaretçiye hitap etmeyen site kısa sürede kapatılmaya mahkûm olacaktır. Bazı web site sahipleri reklam ve ziyaretçi paketleriyle trafik sağlamaktadır. Fakat reklama harcadığınız paranın daha fazlasını sitenizden kazanamıyorsanız bir takım şeylerin yanlış gittiği garantidir. Siteleriniz için yatırım yapmadan ziyaretçi sağlamakta mümkün olabilmektedir.

Organik ziyaretçi sağlamak için sitenizin tatminkâr bir düzeyde olması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Ayrıca oluşturulan siteyi güncel tutmak ve ziyaretçiye hitap etmek bu süreçte dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Eğer dikkat edilmesi gereken bu noktaları yeterli düzeyde yerine getirirseniz organik ziyaretçi sağlarsınız. Ayrıca sitenizi referans olarak paylaşan kişiler bu yolda işinizi kolaylaştıracaktır. Son olarak altın kural olarak unutulmayacak bilgi; Eğer paylaşımlarınız bir şekilde ziyaretçinin işine yarıyorsa, istemeden de olsa reklamınızı yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir