Skype Hesabı Oluşturma

Posted on

Skype Hesabı Oluşturma işlemi yapmanız için öncelikle Skype uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Microsoft’un dünyamıza kazandırdığı birçok uygulama ve site vardır. Bunlardan başlıcaları ise Outlook ve Hotmail’dir. Hotmail adresiniz ve ya Outlook hesabınız ile girebileceğiniz bir diğer uygulama ise Skype uygulamasıdır. Skype üzerinden alacağınız hizmetler ne almak ve ne için kullanmak istediğinize göre ücretli ve ücretsiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Seçeceğiniz hizmetler için kredi kartı ile alışveriş yapabilir ve bunları uygulama içerisinde kullanabilirsiniz. Skype hem sesli hem de görüntülü sohbet imkanı tanıyan bir web uygulamasıdır. Uzun yıllardır hizmet veren skype sadece Hotmail, Outlook mail adresleri ile değil gmail hesapları ile de kayıt olabilmenizi sağlamaktadır. İş görüşmeleriniz, şirket içi yazışmalarınız, grup olarak yapacağınız projeler ve öğrenciler için skype olarak birçok farklı alan skype kullanılabilmektedir.

Skype Nasıl Kullanılır?

Skype kullanabilmeniz için öncelikle Microsoft ve ya Skype sitelerinden birinden Skype uygulamasını indirebilirsiniz. Skype, Dünya üzerinde en çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamalarından biridir. Bunun için önce indirmelisiniz. Bunun ardından indirdiğiniz dosyayı kurun ve ardından çıkan adımları takip ederek, yükleme işlemini tamamlayın. Bu yükleme işleminin sonunda Skype size daha önceden bir hesabınızın olup olmadığını soracak eğer varsa giriş yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Skype Hesabı Açma

Burada eğer yeni bir kullanıcı iseniz bunu belirtmeniz sonraki adımlarda zorluk yaşamamanızı sağlayacaktır. Bunların ardından görüntü ve sesi kontrol ederek çalışıp çalışmadıklarına bakarak kontrol sağlayabilirsiniz. Kendiniz için uygun bir profil resmi ekleyerek, yeni bir profil resmine sahip olursunuz. Bu resmi istediğiniz an istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz bunun için bir sınırlama bulunmamaktadır. En son olarak karşınıza çıkacak olan ‘’Skype Kullan’’ seçeneğini tıklayarak skype kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz telefon üzerinden ya da kullandığınız mail üzerinden listenizde bulunan arkadaşlarınız Skype listenize talep ettiğiniz anda aktarımı yapılabilecektir. Aktardığınız kişileri listeler halinde sıralayabilirsiniz.

Buna örnek olarak örneğin Aile grubu, iş grubu gibi kategorilere ayırarak bu listeleri kullanabilir ve aynı anda birçok kişiye bu şekilde ulaşabilirsiniz. Kişiler için tek tek mesaj atmanız ya da tek tek görüntülü ve ya sesli aramanız gerekmemektedir.

Hotmail, Outlook Ve Gmail Adresi İle Skype Hesabı Açma

Skype hesabınızı açarken istediğiniz ve kullandığınız bir mail ile hesap açabilirsiniz. Skype kurduktan sonra Skype sizin kişisel bilgileriniz olan ad, soyad, kullanıcı adı, cinsiyet gibi detayları doldurmanızı ister. Bu bilgileri doldurduktan sonra ister cep telefonu numarası ile skype hesabınızı aktive edin isterseniz ise mail adreslerinizden birini ekleyerek hesabı oluşturun.

Cep telefonu numaranız ile aktive işlemi için cep telefonu numaranıza bir adet sms gelecektir. Bu sms aktivasyon kodunu içerisinde barındırır. Aktivasyon kodunu Skype’ın istediği alana yazarak ilerletin. Ardından hesabınızın aktive olduğu ve kullanıma açıldığı size bildirilecektir. Eğer cep telefonu numaranız ile aktive etmek istemez iseniz kullandığınız mail adreslerinden birine onaylama maili gönderilerek sizden bu maili onaylamanız için linke tıklamanız istenecektir.

Skype hesabı açarken eklediğiniz mailinizi yenileyerek Skype tarafından gönderilen mail içerisindeki onay linkine tıklayın ve ardından skype uygulamasını açın. Skype hesabınızın aktive edildiğini göreceksiniz. Bu sayede artık istediğiniz herkes ile chat üzerinden ve ya sesli sohbet, görüntülü sohbet gibi birçok yerden görüşebilecek ve işlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde halledebileceksiniz. İş yerinizdeki arkadaşlarınız ya da üniversitenizdeki kişiler ile bir proje aşamasındaysanız ve sürekli bir arada olmanız ya da haberleşmeniz gerekiyorsa herkese tek tek ulaşmak yerine bir Skype grubu kurarak herkese bir anda hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir