Sony Mobile Store’da Xperia Z2 Satışa Çıktı

Posted on

Akıllı telefon teknolojisinde ki büyük rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Sony, çıkarttığı akıllı telefonlar ile kullanıcılarına farklı konsepte ürünler geliştirmeye devam ediyor. İlk olarak su geçirmez ve su altında 30 dakika video çekebilen akıllı telefonu piyasaya sunan firma, bu özellikli telefonu ile çok konuşulmuştu. Yine aynı serisine devam etmeyi planlayan Sony, yeni amiral gemilerini bir bir tanıtmaya devam ediyor.

Bilindiği gibi Xperia Z2 yaklaşık olarak iki ay önce tanıtılmış ve rakiplerine karşı göz dağı vermiş idi. Tanıtımı ile bir çok kullanıcının dikkatini çeken telefon konuşulmaya devam ediyor. En önemli rakiplerinden Galaxy S5 ile One M8 gibi akıllı telefonlardan biraz geri kalmış olsa da hızlı şekilde dünya geneline yaygın bir satış gerçekleştirmek istiyor Sony.

İlk olarak Nisan döneminde ön sipariş sürecine sokulan telefon bir süre sonra stok sıkıntısı ve donanımsal bazı hatalardan dolayı ön siparişten kaldırılmıştı. Sony’in yeni amiral gemisi modeli 2 Mayıs itibari ile Sony’nin resmi web mağazalarında yerini almış oldu.

xperia-z2

Uzak Doğu’da bir kaç ülkede de satışa sunulan Xperia Z2, Avrupa’da da Sony Mobile Store’larda yerini almış oldu. Xperia Z2’nin Avrupa fiyatına bakacak olursak 679-700€ arasında değişmekte. Telefonun özellikle siyah renk seçeneğine yoğun bir ilgisinin olduğunu da söylemek gerekiyor. Bazı ülkelerde siyah Xperia Z2 tükenmiş. Siyahın yanı sıra beyaz ve mor renkler kullanıcılar için diğer alternatifleri oluşturmakta.

Xperia Z2 Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Xperia Z2’nin Mayıs ayının ikinci yarısında ya da Haziran başında Türkiye’de satışa sunulması beklentiler arasında. Telefonun HTC One M8’de olduğu gibi 2.500 liradan Türkiye’de satışa sunulacağı konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir