Sony Xperia A Ortaya Çıktı

Posted on

Sony, akıllı telefon dünyasının lider isimleri konumunda. İlk 5 sırada yer alan dev firma sunmuş olduğu telefonlar ile bir çok kişinin beğenisini kazanmıştı. İlk olarak bu yıl CES 2013 fuarında Xperia Z ve Xperia ZL isimli iki telefon tanıtmıştı. Bu telefonun özellikleri arasında suya ve toza karşı dayanıklı olmaları geliyordu. Akıllı telefon pazarında önemli bir rol üstleniyor aslında Sony. Sunmuş oldukları akıllı telefon ve tabletler ile tüm herkesin beğenisini kazanmış durumdalar. Şimdi ise yeni bir akıllı telefonu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyorlar.

Xperia A ismini verdikleri cihaz şuan itibari ile sızdırılmış durumda. Sony’nin üst seviyeler için sunmuş olduğu Xperia Z ve Xperia ZL akıllı telefon modelleri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sony şirketi ayrıca giriş-orta seviyeler içinde sunduğu akıllı cihazlar ile bütçesi o kadar iyi olmayan teknoloji hastalarına da olanak sağlıyor.

xperia-a

Sony yeni akıllı telefonlarının üretimine devam edecek. Sadece Xperia Z ve Xperia ZL ile kalmayacak. Sony’nin yeni akıllı telefonu olarak karşımıza çıkacak telefon Xperia A FCC’de ortaya çıkmış durumda. Şuanda resmi olarak duyurulmayan Xperia A, Japonya’nın büyük cep telefonu operatörlerinden bir tanesi olan NTT DoCoMo tarafından satışa sunulacağı kaydediliyor. Xperia A akıllı telefonu ile Sony yeni başarılara imza atmak istiyor.

Şimdi gelelim Sony’nin bu orta bütçeye sahip kişilerin alabileceği bütçe dostu akıllı telefonun özelliklerine. Xperia A 5 inç büyüklüğünde ve 1920×1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile gelmesi beklenmekte.

xperia-a-2

16GB dahili veri kapasitesine sahip olacak olan Xperia A, 13MP arka kamerayı da barındırıyor. LTE desteği’nin yanı sıra 2.300mAh batarya çok iyi düşünülmüş. Yonga seti hakkında henüz net bir bilgi alınmazken dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro ile gelmesi beklentiler arasında yer alıyor.

xperia-a-3

Xperia A, Android sürümü ile gelecek ama hangi sürüm ile gelecek bu bilinmiyor. Gelecek hafta Xperia A’nın duyurulacağını söyleyebiliriz. Ayrıca 15 Mayıs’da da satışa çıkacak Sony’nin bütçe dostu akıllısı Xperia A.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir