Sony Xperia C3 Fiyatı ve Tarihi Açıklandı

Posted on

Sony, sunduğu telefonlar ile bir çok kişiyi cezbediyor. Yakın bir zamanda yeni akıllı telefonunu çıkarması beklenen Sony, farklı tasarımlar yaparak pazara yeni bir hareket getiriyor. Bilindiği gibi Selfie kod adında yeni bir akıllı telefon üreteceği konuşuluyordu Sony firmasının. Henüz ne tarihi belli idi ne de fiyatı ile ilgili detaylar. Gün içerisinde Sony Xperia Selfie yani Xperia C3’ün fiyatı ve çıkış tarihi yayınlandı.

Orta sınıf kalitede bir akıllı telefon olan Xperia C3 Ağustos ayı içerisinde satışa çıkacağı duyuruldu. Xperia C3’ün fiyatı ise 1,005 liradan satışa çıkacağı yine resmileşen duyurular arasında.

5 Mp ön kamera bulunan cihazda LED ışıkta unutulmamış. Dünyanın en iyi Selfie fotoğrafı çeken kamera olarak tanıtılacak olan C3, şimdiden Selfiecileri heyecanlandırmış bulunuyor. Diğer akıllı telefon modellerine nazaran bu cihaz, orta halli akıllı telefon kalıyor. 1.2 GHz 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemciye sahip.

sony-xperia-c3

Telefonun diğer özellikleri ise göz dolduruyor. Bu fiyata anca bu kadar diyebileceğimiz bir akıllı telefon. 1 GB Ram ile gelecek cihaz 8 GB depolama alanı sunuyor. Bluetooth 4, STAMINA 3.0 desteğinde 2.500 mAh kapasitesinde pil gücüne sahip olarak gelecek.

Ayrıca 8 MP arka kamerası ve Full HD çözünürlükte video kayıt yapabilecek olan X3, Android KitKat güncellemesi ile pazarda yerini alacak.

Xperia Selfie akıllı telefonu Türkiye’ye ne zaman gelir bilinmez ancak Türkiye fiyatı yine 1.200’lerde seyredecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir