Sudocrem Nedir ? Sudocrem Nasıl Kullanılır ? Sudocrem Neye İyi Gelir

Sudocrem, cildin korunma kapasitesini destekleyen, cildi koruyan ve cildi sakinleştiren bir kremdir. Bu krem, özellikle bebek bezlerinin yol açtığı pişiklerin önlenmesinde ve meydana gelen tahrişlerin giderilmesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca emzirmeye bağlı olarak meme uçlarında oluşan tahribatın iyileştirilmesi amacıyla da tercih edilmektedir. Sorunlu olan cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülmesiyle ve masaj yapılarak cilde yedirilmesiyle kullanılan Sudocrem tüm cilt tipine uygunluk göstermektedir.

Sudocrem Nedir?

Sudocrem, bebek bakım kremi olarak piyasada satılmaktadır fakat antiseptik özellikli bir krem olmasından dolayı yetişkinler tarafından, cilt hasarı sebebiyle de kullanılmaktadır. Esas üretim amacı pişik olan bu krem, bebeklerin idrarının cilt yüzeyine temas etmesine engel olarak bir koruma kalkanı oluşturmakta; pişik problemlerinin önüne geçmektedir. İçeriğinde hydroxy anisole, çinko oksit ve sodyum benzoat bu krem, hiçbir değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelmiştir. Cildi yumuşatarak sağlıklı dokuların oluşmasına imkân tanıyan Sudocrem, bebeklerden yaşlılara kadar herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sudocrem Nasıl Kullanılır
Sudocrem Nasıl Kullanılır

Sudocrem, bebek bakımı dışında farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılabilmektedir. Bu kremin genel olarak kullanım amaçları şunlardır:

  • Aktif akne ve sivilce oluşumlarının yarattığı tahribatı onarmak
  • Akne ve sivilce oluşumu nedeniyle cilt üzerinde kalan lekeleri gidermek
  • Güneş lekesi ve güneş yanığının olumsuz etkilerini gidermek
  • Siyah nokta oluşumuna engel olmak
  • Egzama rahatsızlığı nedeniyle cilt üzerinde gerçekleşen tahrişi onarmak
  • Egzama lekelerini gidermek
  • Cildin nemlendirilmesini sağlamak
  • Ufak kesik ve yaraların iyileşmesini sağlamak,
  • Pişiği önlemek

Görüldüğü üzere Sudocremin farklı amaçlar doğrultusunda, iyileştirici özelliği sebebiyle kullanılmaktadır. Bu krem, oldukça hassas olan bebek cildi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasından dolayı geniş kitlelerce tercih edilmektedir.

Sudokrem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sudokrem bebek bakım kremi olarak ön plana çıkan bir krem türüdür fakat iyileştirici ve onarıcı özelliği bulunmasından dolayı, cildine önem veren kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Özellikle sivilce sorunu yaşayan kişiler, Sudocrem’in tahrişi azaltması, kızarıklığı alması ve cildi onarması özelliklerine sahip olmasından dolayı sıklıkla bu kremi kullanmaktadır. Dolayısı ile Sudokrem, sivilcelere iyi gelen, sivilcelerin neden olduğu cilt problemlerinin giderilmesine etki eden bir kremdir.

Sudokrem, aktif sivilcelere iyi geldiği gibi aynı zamanda sivilce izlerine ve cilt yanıklarına da iyi gelmektedir. Çeşitli cilt hastalıklarından ve güneş yanıklarından dolayı oluşan lekelenmelerin giderilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Sudocrem Nasıl Kullanılır?

Sudocrem, yapısı oldukça yoğun olan bir kremdir ve bu nedenle kullanırken aşırıya kaçılmamasına dikkat edilmelidir. Kremin kullanılış şekli ise; küçük bir parça kremin sorunlu cilt üzerine masaj yapılarak yedirilmesiyle gerçekleşmektedir. Sudocrem, çeşitli yaralanma ve yanıklardan sonra ciltte oluşan hasarın giderilmesinde etkilidir fakat derinlemesine gerçekleşen açık yaralar üzerine uygulanması önerilmemektedir.

Akne ve cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla Sudokrem uygulamasından önce cildin iyice temizlenmesi gerçekleştirilmeli ve gözeneklerin açılması sağlanmalıdır. Cildin temizlenmesinden sonra ise sorunlu bölgeye masaj uygulaması ile krem yedirilmelidir. Ayrıca bu kremin düzenli kullanımda cildi beyazlatma etkisi de bulunmaktadır.

Sudocremin Fiyatı Nedir?

Sudocrem farklı gramajlarda piyasada bulunmaktadır ve Sudokrem fiyatları da ağırlıklarına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca, Sudocrem fiyatları satışın yapıldığı platforma göre de değişkenlik göstermektedir. Eczanelerde de satışının gerçekleştiği bu krem, günümüzde online alışveriş sitelerinde de satılmaktadır. Dolayısı ile çeşitli kampanyalar ve özel indirim seçenekleri ile online alışverişlerde bu kreme, piyasa fiyatından daha düşük meblağlarla ulaşılabilmektedir.

Gramajına ve satışın yapıldığı platforma göre farklılık gösteren Sudocrem fiyatı en düşük 40 TL ve en yüksek 185 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

SudoCrem Nasıl Alabilirim

Tüm eczanelerde ve bebek mağazalarında sudocrem bulabilirsiniz.

Yorum yapın