Takı Bulmaca

Posted on

Bulmaca çözmeyi sevenler hadi bakalım pamuk fikirler kaleme! “Bir kızın en yakın arkadaşı” Cevap, soldan sağa bir kelime sekiz harf. Üçüncü harfi “r”, “a” ile bitiyor. Evet tahminleri alalım? Tebrikler, doğru cevap elbette Hollywood’un sarışın efsanesi Marilyn Monroe’nun da dediği gibi “pırlanta”.

Kadınlara binlerce yıldır arkadaşlık yapmaya devam eden takılar, günümüzde de bu misyonu layığı ile yerine getirmeye devam ediyorlar. Özellikle son yıllarda pırlantanın bir hayli revaçta olduğunu gözlemlesek de, altın ve gümüş gibi değerli ham maddelerin usta eller tarafından işlenmesi ile tasarlanan zarif parçalar sadece bu yüzyılın değil; daha milattan önceki yıllardan başlayarak her dönem, farklı kültürlere sahip olsalar da her toplumun ortak tutkusu olmuştur. İnsanın daha iyiyi ve daha güzeli elde etmek istemesinin sonucu olarak, tarih boyunca birçok farklı takı tasarımları da gerek zarafeti gerek ise gösterişi ön planda tutan parçalar ile oldukça geniş bir çeşitlilik yaratmıştır.

takı

Ülkeleri fethedip yeni topraklar kazanmaktaki başarısını kadınların gönüllerini fethetme konusunda da yakalamak isteyen erkekler ise tarih boyunca mücevherlerin gücünden yararlanmışlardır. Modern dünyanın kadın ve erkek ilişkilerini göz önüne aldığımızda da, bu tarihsel gönül fethetme yönteminin, etkisini daha uzun yıllar devam ettireceğini söyleyebiliriz. Tektaş yüzük, herhangi bir altın takı ya da gümüş kolye… Sevdiği kadını mutlu etmek isteyen erkeklere bu konuda yardım edebilecek oldukça fazla parça var. Zarif bir şekilde işlenmiş bir altın kolye ya da şık bir taş ile hareket kazanmış bir gümüş yüzük; sevdiğiniz kadının gönlünü fethetmenizde en etkili “adam”larınız olacak.

Aşk dolu bakışlar eşliğinde romantik bir atmosferde  edeceğiniz evlenme teklifinin en yakın şahidi, ona sunacağınız bir tektaş yüzükten başka kim olabilir? Birlikteliğinizin yıldönümünde aşkınızı tazelemek için hazırladığınız hoş sürprizi tamamlamak için seçeceğiniz tasarım ise sizin zevkinize kalmış. İster altın kolye, ister ikinci bir tektaş yüzük; ya da zarif tasarımlı gümüş bir çift küpe… Hangisini seçerseniz seçin, aşk ile bakan gözleriniz sayesinde sevdiğiniz kadın size bir kez daha aşık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir