Tapisserie de Bayeaux Müzesi – Fransa Normandie

Posted on

Tapisserie de Bayeaux müzesi 14 bölgesine bağlı Bayeaux şehrine aittir. Bu müzede, ince isçilik ile hazırlanmış bir çok eseri göreceksiniz. Bu eserler, Orta çağdan kalmadır. Dünyada esi benzeri olmayıp, UNESCO kayıtlı eserlerdir. Bu müzenin en büyük eserlerinden birisi olan 70 metrelik kayak, günümüzde halen sapa sağlamdır. bu kayağın hikayesi 1066 yılına dayanmaktadır. Dönemin Fransız kralı Guillaume, henüz kral olmadan önce bu kayak ile, İngiltere ye yolculuğunu gerçekleştirmiştir. Yolculuğun amacı ise, Bataille d’Hastings savasının hazırlıkları içindir. Bu müzede, görme engelliler için, ses ile tanıtım imkanı sunulmaktadır. Engelliler için her türlü giriş ve çıkışlar düşünülmüştür.

Ayrıca Bayeaux şehrinin tarihi eskiye dayanmaktadır. Almanya sınırına yakin olan bu şehir, Alman işgalinden, ilk kurtulan şehirler arasındadır. (1944). Alman işgalinden kurtuluşu adına, Bayeaux şehri her sene Temmuz ayında, şehir merkezinde kutlamalar yapılmaktadır.

Bu tarihi ve turistlik şehirde, müzeler haricinde, eğlence amaçlı, barlar, sinemalar, bowling salonları ve gece hayati için bir çok mekan bulunmaktadır. Şehrin Almanya sinarana yakin olması, Bayeaux şehri sakinlerinin veya bu sedire turistlik amaç için gelenlerin, Almanyaya ziyarete gitmesi arti olarak bir avantajdır.

Sakin bir yerde tatile geçirmeyi, eski anıtları gezip görmeyi seviyorsanız Tapisserie de Bayeaux müzesini gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz. ziyaretiniz boyunca, otel ve turizm ofisleri hakkında hiç bir şekilde sıkıntı çekilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir