2017 Yılının En İyi Ücretsiz VPN Programları

İnternette gizli olarak sörf yapmak istiyorsanız, bireysel bilgi ve parolalarınızın hackerlar tarafından çalınmasını istemiyorsak, ekstra önlem almak zorunda kalabiliyoruz. Pc’mizdenyada telefonlarımızdan internete giriş yaptığımızda ek güvenlik önlemi yapmadığımızda, bulunduğumuz bölgeyi ve bireysel bilgilerimizi öğrenebilirler. Bu sistemsel boşluklar sebebiyle aniden açılan reklamlarla baş başa kalabiliriz. Ayrıyeten ülkemizde sık sık uygulanan sansürler nedeniyle, birçok internet sayfasına erişim sağlayamıyoruz. Bu sebeple erişimi kısıtlı web sayfalarına girmek için farklı metotlar arıyoruz. Bu makalemizde erişim engeline takıldığımız, web sayfalarına giriş yapabilmemiz için kullanılan VPN programlarını tanıtacağız.

VPN programları, bizi bulunduğumuz ülke dışından, giriş yapıyormuş gibi gösteren serverlara yönlendirir. Örnek olarak bilgisayarına VPN programı yükleyen bir kullanıcı, İstanbul’dan giriş yaptığı halde, web sayfalarına girerken A.B.D.’ den giriş yapıyormuş gibi gözükür. Bu yüzden erişim yasağı olan web sayfalarına giriş yaparken, herhangi bir sansürle karşılaşmayız. Tabiki tüm bu işlemleri tamamen gizli bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca sadece web sayfalarında değil, kullanıma kapalı uygulama ve programlara da bu şekilde erişim sağlayabiliyoruz.

Şimdi sizler için derlediğimiz, en iyi ve ücretsiz VPN programlarını kısaca tanıtacağız.

Cyberghost VPN

Üyelerinin güvenliğine özen gösteren bir şirket olan Cyberghost VPN, 23 değişik serverdan, web sayfa ve programlara sansürsüz ulaşım sağlıyor. Cyberghost VPN ile pc’nizin dışında İOS veya Android işletim sistemli telefon veya tabletlerinizden de erişim imkanı sağlamaktadır.

Cyberghost VPN, 256 bit AES şifreleme metoduyla, parola ve bilgileriniz saklanmakta ve hackerlar tarafından ele geçirilmesi tamamen güç bir hal alıyor. Cyberghost VPN ile ödeme yaparken veya internet bankacılığını güven içinde kullanabilmenize olanak sağlıyor.

Spotflux

Spotflux, veri trafiği sınırı koymaması en büyük avantajlarından… Programı kullanırken reklam çıkması rahatsız edici gibi gözükse de, reklam boyunun küçük olması, kullanıcıları fazla rahatsız etmemektedir.

Spotflux’un bedava sürümü ile sadece A.B.D de olan serverlara erişimi mümkün kılıyor. Google Chrome vasıtasıyla, eklenti olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca cep telefonu veya tabletler için uygulamaları mevcut.

Zenmate

En kolay ve bilindik VPN markalarından olan Zenmate, önceleri Google Chrome eklentisi olarak kullanıcılara hizmet vermişti. Daha sonra Firefox ve Opera için sürümlerini çıkardı. Şimdi de cep telefon ve tabletler için, mobil uygulamasını da hayata geçirdi.

Zenmate veri trafik sınırı koymuyor. Bu yüzden çok tercih edilen uygulamaların başında yer alıyor. Server sayısının düşük olması, çok fazla bir eksiklik olarak görülmemeli. Çünkü sorunsuz erişim sağlanabiliyor.

TunnelBear

TunnelBear’ın ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcut. Ücretsiz sürümünde veri trafik sınırı olması biraz can sıkıcı. Fakat üyelerinin güvenliğine çok büyük önem vermektedir. Çok fazla VPN kullanmayan kullanıcılar için önerebiliriz.

TunnelBear program dışında, Google Chrome eklentisi ile de hizmet veriyor. Bunun yanı sıra cep telefonu ve tabletler içinde mobil uygulaması mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting