Akıllı Telefon Cihazları Hakkında Bilmedikleriniz

Tüm dünya üzerinde cep telefonu kullanırken işletim sistemini nasıl tercih edeceğiz sorusu üzerine pek fikir ortaya atılmaktadır. Aslında cep telefonu tercih edilirken zaten işletim sistemi de tercih edilmiş olunmaktadır. Yani işletim sistemlerini kişilerin farklı farklı kullanmaları olanak halinde değildir.

Bu bilgisayarda olduğu gibi yapılamamaktadır. Belki üst seviye kullanıcılar işletim sisteminde değişiklik yapmayı severler ama şu anda sıradan kullanıcılar için bu işletim sistemlerini değiştirmek olanaklı değildir. Bunun için farklı pek çok seçenek vardır. Bu seçeneklerden en çok kullanılan cep telefonu modellerinden nokia markasının kullanmakta olduğu Symbian işletim sistemi vardır.

Bunun dışında kullanıcıların bilgisayarlarında kullanmakta oldukları işletim sistemi windows’u mobil cihazları cep telefonlarından mobil işletim sistemi olarak windows mobil işletim sistemi versiyonunu kullanabilmektedirler.

Bunun kullanıcılara çok fazla faydası bulunmaktadır. Bu faydalar arasında öncellikle cep telefonunu bilgisayara senkronize ederken veya buradaki ofis programlarını kullanmak isteyen kullanıcıların mutlak suretle cep telefonunun windows mobil işletim sistemini desteklemesi kullanıcıya bir avantaj sağlamaktadır. Ama diğer telefonların ofis programlarının hepsini açmak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise office programlarına ait olan word, excel, powerpoint gibi kullanıcının ihtiyacı olan programları bazı telefonlar sadece görebilmenize olanak sağlamaktadır.

Ama bazı telefonlarda ise bu programlar üzerinde değişikli yapabilmenize olanak sağlayan destekleyici nitelikler bulunmaktadır. Kullanıcılar bu tarz bir gereksinimlerinin oluştuğu zaman dilimi içerisinde mağdur olmamak için bu konuya büyük bir önem göstermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting