Anonymous Gezi Parkı Direnişine Desteğini Sürdürüyor

Günlerdir süren #direniş hala devam ediyor. Hükümetin katı kuralları ve yapmış olduğu kontrolsüz güç göstericilere zor anlar yaşatıyor. Paralı! uşaklar malesef göstericilere saldırıda bulunmaya devam ediyor. Ancak bu duruma Anonymous sessiz kalamadı ve dünyanın konuştuğu Gezi Parkı olaylarında desteğini sürdüreceğini söylediler Twitter hesabında.

Olayı hala 3-5 ağacın kesilmesine bağlayan zihniyetler ile aynı toplumda yaşadığım için utansam mı bilemedim ancak Anonymous’un yapmış olduğu bu destek herkesi gururlandırdı. Türkiye’de şuanda 6.gününe girilen direnişte başka boyutlara gelindi iyice olaylar. Parkta gösteri yapan ve oturarak eylem yapan eylemcilere sert müdahale sonucu tüm Türkiye ayaklandı ve tüm dünya’da konuşuluyor. Türkiye’nin 81 ilinde yapılan eylemler ne sonuç verecek bakalım.

Tüm dünyanın konuştuğu Gezi Parkı Direnişine ünlü ünsüz bir çok kişi tepkisini sürdürüyor. Bunların yanı sıra toplumsal olaylarda vermiş olduğu destekler ile tanınan ünlü hacker grubu Anonymous grubuda bu eyleme destek verdiğini söyledi ve Anonymous’da internet üzerinden tepkisini gösterdi. Polisin yapmış olduğu orantısız güç gösterisine karşın Anonymous #opTurkey operasyonunun başlatarak bir çok devlet sitelerini çökertti.

Resmigazete.gov.tr, iem.gov.tr, dsi.gov.tr, Ankara.bel.tr ve akparti.gov.tr gibi sitelere erişimi engelleyen hacker grubu’nun yeni hedefleri arasında TTNET olduğu belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting