App Store’un Google Play’e Karşı Hamlesi

Apple, App Store’un yazılımını ve uygulamalarını geliştirmek amacı ile ve Apple’daki bilgisayar (yazılım) kodlayıcı  cooder’ların çoğalması  için Napolide yeni nesil bir eğitim merkezi açıyor.

Bu eğitim merkezinde girişim becerisi olmayıp eğitim almak  isteyenler ve ya kodlama öğrenmek isteyenleri endüstri çapında teşvik etmek için büyük küçük herkesin katılımını gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.

Bu eğitim merkezi ile App store’un güçlü rakibi olan Google play’e karşı yeni ve güçlü bir hamle olabilir. Apple Dünya çapında kendi adını ve son çalışması olarak bu eğitim merkezini çoğaltmak için çalışmalara başlamıştır.

Apple’ın yönetim kurulu başkanı olan Tim Cook bu konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Girişimcilerin merkezi olan İtalya daki gereken becerileri ve en yaratıcı fikirleri alıp Avrupa ve Dünya’ya bu projeyi  yaymak  ve bu projenin başlamasından dolayı  heyecanlı olduğumuzu söylemek istiyorum”.

Apple’ın bu son hamlesi ile yazılımcılığa olan ilgi artmakla beraber yepyeni fikirler sonucunda Apple’ın Google Play’e karşı savaşı gözleri Google Play’in yapacağı hamleye çevirmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting