Black Friday Çılgınlığında 640$M Net Satış Yapıldı

Bilindiği gibi bugün Black Friday çılgınlığı vardı tüm dünyada. Ülkemizde de yeni yeni oturmaya başlayan Black Friday yani alışveriş çılgınlığı, Kasım ayının 3.haftanın Cuma gününde yapılıyor. Yapılan araştırmalarda Black Friday günü yapılan alışverişler, bir şirketin 1 yıl içinde yetişemediği satış rakamına bir günde erişmesi, şirketler için inanılmaz bir gün olarak nitelendiriliyor.

Amerika’da 2,8 milyar ABD doları rekor seviyede online satış gerçekleştiren Black Friday, çevrimiçi perakendeciler için daha da büyük bir yol kat ediyor. Online işlemlerin yüzde 80’ini ülkedeki en büyük 100 web perakendecisine, sayılarını ortaya çıkarmak için analiz eden Adobe’den gelen rakamlar, bugün Pasifik saati itibarıyla toplam satışları 640 milyon dolara, bir önceki yıla göre yüzde 18.4 artışla sağladı.

Karşılaştırma noktası olarak dün bugüne kadar 360 milyon dolar satış gerçekleşti. Günümüzün brüt mal değerinin yarısı kadar olan değeri Black Friday e-ticaret için güçlü bir gün oluşturuyor. Toplu olarak, e-ticaret Kasım ayında şimdiye kadar 33.26 milyar dolar satış gerçekleştirdi (yıllık yüzde 17 artış).

İnanılmaz rakamlar öyle değil mi? Kapitalizmin getirmiş olduğu ve insanların bunlara karşı koyulmaz oluşu gerçekten düşündürücü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting