Cep Telefonlarının Hayatımıza Etkisi

Akıllı telefonların hayatımızdaki yeri herkesçe biliniyor ve başlarda tuhaf karşılansa da artık kabul edilmiş durumda. Daha eski zamanlarda yaşamış, dolayısıyla yeni teknolojilere pek sıcak bakamayan insanlar kadar, yeniliklerin hayata kattığı olumlu tarafları düşünerek mutlu olanlarda yok değil. Aslında tamamen tercihlere kalmış bu konuda özgür seçimler sonucu yaşamlarımızda ne kadar yer kaplayacaklarını belirleyebiliriz.

İlk cep telefonu icat edildiğinde herkesin sahip olacağı bir cihaz olarak görülmüyordu. Zaman içinde firmalar üzerinde çalıştıkça farklı modeller raflardaki yerlerini almaya başladı. Kayan kapak cep telefonları, kapaklı cep telefonları derken sıra dokunmatik ekranlı  telefonlara geldi. Yeni neslin tercihi son çıkanlar olsa da “fazla zamanımı alıyor” diye düşünenler için çeşitli alternatifler mevcut. Nokia, Samsung gibi firmaların ilk ürettikleri telefon modelleri fazla özellik aramayanlar için oldukça uygun.

Elbette her türlü imkânın elinin altındaki cihazda bulunmasını isteyenlerde var. Bankacılık hizmetleri, öğrenci işleri, mail üzerinden haberleşme gibi pek çok uygulamayı cep telefonu ile halletmek angarya sayılan ve uzun zaman alan işlerin yükünden kurtulmayı sağlayabiliyor. Bu da işyerinden, evden çıkmadan yapılması gerekenleri tamamlamanın en kolay yöntemlerinden biri sayılıyor.

Cep telefonlarında teknolojinin ilerlemesi bir yerde duracağı anlamına gelmiyor. Kavisli, düz vb dokunmatik ekran seçenekleri bulunan cihazların gelecekteki durumlarını merak etmemek mümkün değil. Rekabetin kıyasıya devam ettiği bu alanda firmalar adlarını duyurmak ve listede üst sıralara çıkabilmek için azimli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. İnsanların beklentilerini daha fazla artırarak bir sonraki ürünü merak ettirmek ise uygulanan stratejilerin başında geliyor. Çıkış tarihi kesinleşen telefonların aldıkları ön siparişler bunu kanıtlar nitelikte.

Bazı kesimler zararlarından bazıları yararlarından bahsetse de kesin olan bir şey var ki o da söz konusu cihazlar hayatlarımızda kesin ve net olarak yerlerini aldılar. İlerleyen zamanlarda neler olacağını ise bekleyip göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting