Çin ’li Akıllı Telefonlar, Yeni Alternatifler Oldu

Sürekli olarak gelişmekte olan teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte günlük yaşantımız içerisinde çok daha etkin bir şekilde yer almaya başlayan akıllı cihaz teknolojisi çok uzun süredir, dünyanın her yerinde gündemde yer alıyor. Özellikle ilk defa Apple tarafından piyasaya sunulan yeni nesil akıllı cep telefonu modelinden sonra Apple ve Samsung gibi büyük teknoloji markaları birbirinden farklı özelliklerde yeni nesil akıllı cep telefonu modelleri geliştirmeye devam ediyor.

Ancak bu gibi markalar genel olarak kullanıcılarına çok düşük farklardaki yeni nesil gelişmelere sahip olan akıllı cep telefonu modelleri tasarlıyor. Dünya genelinde bu yöndeki gelişmeler yaşanırken, Çin’de bu yeni nesil akıllı cep telefonu modellerine ilişkin olarak ucuz kopyalar geliştiriyor. Ancak son dönemlerde durum pek de bu yönde ilerlemiyor. Bunun sebebi de Çin’in artık ucuz kopya telefon üreticisi konumunda büyük ve emin adımlar ile alternatif yeni nesil akıllı cep telefonu üreticisi olma yönünde ilerliyor.

Bu noktada özellikle Çin menşei olan büyük markalar artık yüksek teknik özelliklere ve kaliteli bir gövdeye sahip yeni nesil akıllı cep telefonu modelleri tasarlayarak, batıda bulunan dünya devi markaların geliştirmekte oldukları yeni nesil akıllı cep telefonu modellerine rakip olabilecek bir teknolojik seviyeye ve kalite standardına ulaşmıştır.  Küçük Çinli markalar henüz büyük dalgalar oluşturmuyor olabilir, ancak güçlü reklam kampanyaları ve yerel başarılardan elde edilen bütçeyle çok yakında Apple, Sony ve Samsung gibi devlerin canlarını sıkmaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting