CPU Soğutucusunda Yeni Sistem Zalman Reserator 3

Sürekli olarak gelişmekte olan teknoloji bilgisayarların çok daha yüksek kapasitelere ve hızlara ulaşabilmesine olanak sağlamaktadır. Tüm dünya genelinde mobil işletim sistemlerinde yaşanmakta olan gelişmelerin dışında ayrıca masaüstü bilgisayar teknolojisi alanında oldukça büyük gelişmeler kaydedilmektedir.

Tüm dünya genelinde dev teknoloji firmaları tarafından geliştirilen yeni ürünler bilgisayarların çok daha yüksek kapasitelere ve performanslara ulaşmasında önemli bir etki yaratmaktadır. Bilgisayar kullanıcılarına daha hızlı ve daha kaliteli bir bilgisayar kullanım deneyimi sunmakta olan bu gelişmeler aynı zamanda da büyük bir soruna da neden olmaktadır. Bu sorun ise yüksek hıza çıkmakta olan parçaların sıcaklık sorunu ile karşı karşıya kalmasıdır.

Yüksek bir kapasiteye ulaşan işlemciyi soğutmak için kullandığınız su soğutma sistemleri yüksek fiyatlarda olmasından başlayan ve yer sorununa kadar uzanan oldukça geniş bir sorun ile karşılaşılabilinmesine neden olabilmektedir. Bu noktada Zalman firması geliştirdiği yeni ürünü olan Reserator 3 modeli ile birlikte işlemci soğutucu alanında bir devrim yaratıyor.

reserator_3_max

Dünyanın ilk nanofluid sıvı soğtucusu olarak tasarlanan Reserator 3 işlemci fanlarının gelişimine yeni bir bakış açısı getirecek niteliklerdedir. Hem hava hem sıvı soğutma işlevi gerçekleştiren Zalman Reserator 3, bilinen sıvı soğutucularından farklı olarak sıvı içerisinde yer verdiği nanofluid ile birlikte rekabeti bir adım öteye taşıyor. Sıvı içerisine nanometre boyutlarında parçacıklar salan Zalman Reserator 3, böylece daha etkili bir soğutma işlemi gerçekleştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting