Dell Chromebook Özellikleri Nelerdir

Son dönemlerde bilgisayar alanında yaşanan gelişmeler ışığında pek çok farklı alanda birbirinden geniş özelliklere sahip olan ve yenilikçi çizgilerde büyük kolaylıklar ve yeni nesil olanaklar sunmakta olan teknolojilere sahip olan yeni nesil bilgisayar türleri arasında Chromebook modelleri de öne çıkıyor.

Dünya genelinde yaşanmakta olan teknolojik gelişmelere yön veren markalar arasında yer alan Dell markası yeni modeli Chromebook 11 üzerinde daha sade ve daha zarif tasarımı kullanmıştır. Bu neden dolayısı ile de kullanıcılarının görünüşü ve tasarımı ile beğenisini topluyor. Özellikle de 11.6 inç’lik bilgisayarın dış yüzeyi mat bir kömür siyahı plastikten yapılmış, ekranın kenarları ve klavye kısmı da, lastiğimsi siyah bir kaplamaya sahiptir. Bu noktada da açılı köşeleri sayesinde cihaz olduğundan daha ince görünümü bulunuyor.

dell-chromebook

Dell tarafından geliştirilen Chromebook 11 modelinin yapım kalitesi olarak diğer Dell Windows PC’lerden pek bir farkı bulunmamaktadır. Yani ucuza üretilmeye çalışılan bir cihaz olmasına karşın, cihazın her yönü kaliteli görünmektedir.  Bu yeni modelde Dell fiziksel olarak, Dell Chromebook 11, diğer 11.6 inç’lik Chromebook modellerine yakın boyutlara sahiptir. Bu noktada özellikle 11.6 x 7.9 x 0.97 ölçülerine sahip olduğu gibi, 1.31Kg ağırlığı bulunuyor.

1.40 GHZ Intel Celeron 2955U çift çekirdekli işlemciye sahip olan model üzerinde 2 GB DDR3 Ram bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting