Facebook Haber Kaynağı Değişiyor

Sosyal medya’nın patronu konumunda bulunan Facebook, yeniliklere doymuyor. Her gün yeni ve farklı değişiklere imza atan şirket, önümüzdeki bir kaç haftalık süre içinde aile ve arkadaşlar tarafından yapılan durum güncellemelerini diğer içeriklerin önüne taşıyacağını duyurdu. Geçtiğimiz yıl yapılan bir değişiklik aslında bu değişimin haberci idi. Haber Kaynağı algoritmasında arkadaşları öne çıkaracak bir değişiklik ile kullanıcılara farklı bir konsept sunmuştu şirket.

Facebook, tekrar neden bu güncellemeyi yapacağınıda açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl yapılan haber kaynağında ki güncellemenin pekte işe yaramadığını söylüyor ve bu yeni değişiklik ile kullanıcıların daha rahat edeceğini söylüyor.

Facebook’da sürekli takip etmek istediğiniz bir kişiyi haber kaynağının üst tarafında görebileceksiniz ( sıklıkla beğeni yaptığınız kişiyi daha doğrusu ). Facebook Başkan Yardımcısı Adam Mosseri, “Eğer kız kardeşinizin fotoğraflarını sıklıkla beğeniyorsanız, onun fotoğraflarını Haber Kaynağının üst kısmına taşıyacağız. Böylelikle onun paylaşımlarını kaçırmayacaksınız.” şeklinde açıklaması konuyu özetler nitelikte.

facebook-haber-kaynagi

Bu yeni gelecek algoritma ile birlikte paylaşımları genellikle Haber Kaynağından kaldırılan arkadaşları da değerlendirmeye alacak ve onlara ait paylaşımları hiç göstermeyecek.

Canlı Videolara Öncelik Geliyor

Facebook, sürekli algoritma değişikliğine gitmesinin sebeblerinden bir tanesi de yeni servislerini ön plana alması. Facebook’da bildiğiniz gibi artık canlı yayınlar yapılabiliyor ve bu canlı yayınlar ile milyonlarca kişi yayın yaparak sevdiklerine arkadaşlarına ulaşabiliyor. Yeni gelecek olan algoritma sayesinde canlı videolarda haber kaynağının öncelikleri arasına giriyor. Adam Mossari, Haber Kaynağı algoritmasında yapılan değişiklikler ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Amacımız verilen geri bildirimler doğrultusunda insanlara kendilerini en çok ilgilendiren hikayeleri sunmak. Bunu sadece doğru olduğuna inandığımız için değil, işimize yarayacağını düşündüğümüz için de yapıyoruz. İnsanlar ilgilendikleri içeriklerle karşılaştıklarından Haber Kaynağında daha çok zaman geçiriyor ve deneyimlerinden keyif alıyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting