Facebook Videolarda Değişiklik Yapıyor

Günümüz dünyasının en büyük sosyal paylaşım sitesi olan ve en çok kullanıcısına sahip olan Facebook, site üzerinde gerçekleştirmekte olduğu büyük değişiklikler ile çok daha iyi bir hizmet sunabilmek ve farklı bir kullanım deneyimini kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Zaman tüneli değişimi ve diğer pek çok değişim ile zaten oldukça farklı bir yapıya bürünen Facebook, şimdi de site üzerindeki profillerde bulunan videolara el atıyor.

Popüler sosyal ağ olan Facebook, haber kaynağı ekranının açılması ile birlikte otomatik olarak oynamaya başlayacak videoların testlerine başladı. Günümüzde sadece IOS ve Android üzerinde, yani mobil ortam üzerinde aktif olarak hizmet vermekte olan Facebook uygulamasında, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından denenen uygulamaya göre, bireyler, müzisyenler ve gruplar tarafından yüklenen videolar sayfa açıldığından herhangi bir ekti olmaksızın oynamaya başlamaktadır.

facebook

Bu noktada Facebook, kullanıcıların sürekli olarak yenilenmesi halinde rahatsız olmaması ve daha iyi bir kullanım deneyimi için sayfa açıldığında otomatik olarak açılan videolar sessiz olarak başlayacak. Bu noktada kullanıcılar dilerlerse videoların sesini kendileri açabilecektir.

Facebook ’un üzerinde oldukça yoğun olarak çalışmakta olduğu bu yeni özellik ile ilgili olarak pek çok haber bulunmaktadır. Bu haberlere göre Facebook ‘un uzun vadeli planı videoların arasına 15’er saniyelik reklamlar yerleştirmek olduğu söyleniyor. Henüz konu ile ilgili resmi açıklama yapılmış olmasa da şirketin platform üzerinde pazarlama sektörüne cazip gelecek yenilikler içinde olduğu biliniyor.

1 yorum

  1. sivas kangalı dedi ki:

    Bütün internet siteleri tasarımlarını yavaş yavaş değiştiriyorlar, özellikle facebook, youtube, google gibi siteler değişiklikleri yavaş yavaş yapıyorlar ve hiç birşey anlaşılmıyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting