‘Facebook’u Silin’ Kampanyasına Steve Wozniak’ta Destek Verdi

Facebook’ta veri ihlali yapıldığına dair ortaya atılan iddialar sonrasında, sosyal medya aracılığıyla Facebook’ u silin kampanyası başlatılmıştı. Başlatılan bu kampanyaya teknoloji dünyasında fazlası ile tanınan bir isim daha destek verdiğini açıkladı. İngiltere’nin başkenti olan Londra’da araştırma faaliyetlerine devam eden Cambridge Analytica adlı analiz şirketi, 50 milyona yakın Facebook hesabından bilgi sağlama amaçlı veri toplandığını açıklamıştı. Yapılan bu açıklama sonrası toplanan bu verilerin ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullanıldığı iddiası ortaya atılmıştı. Ortaya atılan bu iddialar sonrası sosyal medya aracılığıyla kişisel bilgi güvenliğini sağlamak amacıyla Facebook’u silin kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya Apple’ın Kurucularından Olan Steve Wozniak’ta Destek Verdi

Steve Wozniak veri aktarımı konusunda oldukça dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada ortaya çıkan iddialar sonrası kendisinin de Facebook’ta bulunmayacağını ve kendi hesabını da kapattığını belirtti. Steve Wozniak’ın verdiği bu karar sonrası, Facebook’u silin kampanyasına ünlüler arasından bir kişi daha katılmış oldu. Daha öncesinde Facebook’la alakalı başlatılan kampanyaya ElonMusk’ta destek vermiş ve Tesla ile SpaceX şirketlerine ait Facebook hesaplarını silme kararı almıştı.

Kampanya ile alakalı takipçilerinden oldukça yoğun mesajlar alan Musk, hesabını sildiği konusunda gerekli açıklamayı yapmıştı. Fakat Musk açıklamasında Facebook’ un sahip olduğu diğer sosyal medya platformu olan İnstagram’daki hesabını kullanmaya devam edeceğini belirtmişti. ElonMusk gibi WhatsApp’ın kurucusu olan Brain Acton’daDelete Facebook eylemine destek vererek Facebook hesabını sildiğini duyurmuştu. Sosyal medya konusunda tartışmasız ilk sırada bulunan Facebook, mesajlaşma konusunda oldukça popüler olan WhatsApp’ı 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında kendi bünyesinde katmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting