Geleceğin soyunma kabinleri

Teknolojinin ucu bucağı olmayan gelişimi fikir üreticilerini de harekete geçirdi. Bu bağlamda geleceğin mağazalarında soyunma kabinleri olmayacak. Bunun yerine dijital olarak soyunma kabinlerini görebilmek mümkün olacak. Yapılan bir araştırma bunu gösterir nitelikte aynı zamanda. Cisco’nun perakende sektörünü yakından ilgilendiren en son araştırmasının sonuçları bunu gösteriyor. Aynı araştırma gelecekte soyunma kabinlerinin yerini dijital ekranlara bırakacağına ve mağaza için dijital deneyimlerin ayırt edici olacağına işaret ediyor.

Mağaza içindeki müşterilere sunulan en ilgi çekici dijital deneyim ise soyunma kabinlerini tarihe gömecek nitelikte. Müşterilerin bir boy aynası benzeri ekran karşısında üzerlerindeki kıyafetleri çıkarmadan mağazadaki kıyafetleri deneyebileceği ekranlar sayesinde müşteriler birim zamanda daha fazla kıyafet deneyebilecek dolayısıyla mağazaların satışları olumlu yönde etkilenecek.

Çevrimiçi dijital içeriği mağazaya getirmenin gücü özellikle satın alma kararlarını satış noktasında etkileme üzerinde yoğunlaşıyor. Araştırmaya katılanların %74’ünün mağazada alışveriş yapmadan önce çevirim içi araştırma yaparak karar aldığını söylemesi, çapraz kanallardan çapraz kanal alışverişin hem yaygın hem de pek çok müşteri tarafından halihazırda tercih edilen bir davranış olduğunu gözler önüne seriyor.

Araştırma, müşterilerin karar verme sürecinde dijital içeriğin etkisi, müşterilerin çapraz kanallardan alışverişe olan yaklaşımları ve müşterilerin mağaza içinde alışveriş yaparken teknolojiden faydalanma eğilimleri altında toplanan 3 ayrı konuda önemli bulgular sunuyor. Ayrıca araştırmada müşterilere mağazalarda görmek isteyecekleri teknoloji tabanlı uygulamalar da soruluyor. Bu çapraz teknolojileri kapsayan deneyimlere “mashops” ismi veriliyor çünkü bu deneyimde yeni bir alışveriş alışkanlığı yaratmak için sanal ve fiziksel dünyalar aynı potada eritiliyor.

Kaynak ; Teknolog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting