Google Office Kullanıcılarının %90’ini Hedefliyor

Google, her geçen gün, online uygulamaları ile, bizlere en iyi hizmeti sunmaya devam etmekte. son zamanlardaki, amacı, Microsoft Office kullanıcılarının %90’ini, kendi online office uygulamalarına yönlendirmektir. Çoğu kullanıcılar, Microsoft office araçlarını sadece yazı yazmak için basit işlemler için kullanmaktadır. fakat, ayrıntılı bir şekilde Microsoft office kullanmayanların isine, google online office programları sayesinde çok rahatlıkla yapabilmektedirler.

Smartphone ve tablet kullanıcılarının da artması ile birlikte, google, online olarak sunduğu office programlarını google play’a da ekleme kararı almıştır. Bu uygulamaları tamamen ücretsiz bir şekilde, kullanıcılarını sunacaktır. bunun yanında zaten su anda, google, online olarak office programlarını bilgisayarda kullanma imkanı sunmaktadır. Microsoft, Office uygulamalarını smartphone ve tabletlerde ücretli olarak satmaktadır. fakat google, bu uygulamaları, ücretsiz olarak yayınlayarak. rakiplerini bir hayli kızdıracağa benziyor.

Google şirketinin baksan yardımcısı Amit Singh’in yaptığı açıklamaya göre, google office programlarını geliştirmek ve kullanıcılara ulaştırmak için aslında çok geç kaldıklarını belirtmiştir. Office uygulamalarını sade bir şekilde kullanıcılara sunarak, Microsoft office, kullanıcılarının %90’ini rahatlıkla kendi uygulamalarına yönlendirebileceklerini de eklemiştir.

Microsoft, google’nin yaptığı bu açıklamaya karstikliksiz kalmayan, hali hazırda, google playde, satılmakta olan office programlarının 30 günlük deneme süresini 90 güne çıkartmıştır. her ne kadar 90 günlük deneme süresi olsa da, bu süreden sonra, kullanıcılar, office programlarını kullanmaya devam etmek için, ücretini ödemek zorunda kalmaktadırlar. google bu uygulamaları, ömür boyu ücretsiz dağıtacağından dolayı, diyebiliriz ki google amacına en yakin zamanda ulaşabilecektir. Microsoft office kullanıcıları, üstün özellikleri kullanmaları gerekiyorsa, mecburen ücretlerini ödeyip , kullanmaya devam edeceklerdir. fakat ev kullanıcıları, ödev hazırlama vs gibi amaçlar için kullananların büyük bir çoğunluğu google office araçlarını tercih edeceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting