Google, Reklamcılık için Blockchain’i Araştırıyor!

Google’da çalışan en bilinen reklamcılık yöneticilerinden bir tanesi geçtiğimiz günlerde şirketin sistemlerine dahil edilmek üzere Blockchain teknolojisini araştırdıklarını duyurdu. Bu duyuru üzerine teknoloji sektörü içerisinde ciddi bir araştırma konusu dahilinde yer aldıklarını belirten yöneticinin açıklaması üzerine Google yetkililerinden her hangi bir açıklama gelmedi. Açıklama gelmemesi ise kafalarda soru işaretleri yarattı.

Blockchain Araştırmaları Devam Ediyor

Google teknoloji devi olan firmalardan bir tanesi olarak bir çok rakibinin gözetimi altında. Firma bünyesinde çalışan ve şirketin reklamcılık işlerini üstlenen Sridhar Ramaswamy geçtiğimiz günlerde Avrupa Reklamcılık Haftası bünyesinde bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmada Blockchain teknolojisinin büyük bir araştırma konusu olduğunu, kesin bir şey söyleyemese de Google şirketinin sitemleri dahilinde bu teknolojiye yer vermek istediğini belirtti. Google’ın içerisinde yer alan ana şirketlerden bazıları (SBI, Alphabet, Citi and Goldman Sachs) ise Blockchain teknolojisine yatırım yapan firmalar arasında yer alıyor.

Reklamcılık için Ajanslarla Görüşmeler Sürüyor

CNBC kanalında yayınlanan bir habere göre Google şirketinin Blockchain teknolojisini araştırma esnasında Truth isimli reklam şirketinden destek aldığı belirtildi. Bu ajansın teknoloji sorumlusu ise Blockchain tabanına sahip olacak bir reklam kapmanyasına başladıklarını açık bir şekilde dile getirdi. Tüm tedarikçilerin kayıtlarının yer aldığı bir sistem üzerinden reklamcılık işlerini yapacaklarını duyuran ajans sorumlusunun açıklamaları Google reklamcılık yöneticisinin açıklamaları ile birebir örtüşüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting