Hem Güvenli Hem Ucuz

Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça popüler oldu. Kredi kartı ile ödeme yapma aşamasında, istenilen kişisel bilgiler, her ne kadar güvenlik duvarında bahsedilse bile insanı tedirgin eder.

2000’li yılların başında Avrupa ülkelerinde kullanımına başlanan paykasa kart internet üzerinden alışverişi güvenli hale getiriyor. Tüm dünya üzerinde geçerli olması ayrıca ilgi görmesine neden oluyor. Günümüzde Avrupa ülkelerinin tamamında kullanılan paykasa sanal alışverişlerde ödeme yapmanın en güvenli şekli olarak görülüyor. Sistemin işleyişi şöyle; internet üzerinden alışveriş yaptığınızda ödeme aşamasına gelindiğinde sadece 16 haneli ve tek kullanımlık şifreyi girmeniz ile ödeme tamamlanmış oluyor. Bunun dışında kişisel bilgileriniz istenmiyor. Tek kullanımlık şifre olması ayrıca güvenlik sağlıyor.

Yurt dışında oldukça rağbet gören bu uygulama henüz Türkiye de uygulanmıyor. Ancak yurt dışında ukash satışı yapan firmaların satış bürolarında temin edebileceğiniz bu kart ile sizde uluslararası güvenli alışverişe başlayabilirsiniz. Hatta internet üzerinden rekabet halinde olan satış büroları ucuz paykasa temin edebilmektedir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız kurumun güvenilirliğini araştırmaktır.

Kaynak : http://www.paykasas.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting