Instagram artık Facebook ‘ un

Sosyal medya dünyasında bugün bomba etkisi yaratacak bir satın alma haberi çıktı. Sosyal paylaşım sitelerinin belkide en büyüğü olarak lanse edebileceğimiz Facebook, yoluna ilk olarak iOS’te başlayan ve geçtiğimiz günlerde Android uygulamasını yayınlayarak popülaritesini katlayan fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’ı 1 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, satış işleminin gerçekleştiğini kendi Facebook sayfası üstünden paylaştığı bir blog yazısı ile duyurdu. Zuckerberg, yazıda Instagram’ı satın almak üzere anlaşmaya vardıklarını duyurmaktan ötürü çok heyecanlı olduğunu belirtirken, Instagram’ın yetenekli ekibinin de bundan böyle Facebook bünyesinde çalışacağını sözlerine ekledi. Yıllarca kullanıcılarına fotoğraf paylaşım deneyiminde en iyiyi yaşatmaya odaklandıklarını dile getiren Zuckerberg, bundan sonra Instagram ekibinin tecrübesi ve yetenekleriyle kullanıcılarının mobil fotoğraf paylaşım deneyimlerini daha üst seviyeye taşımak adına çalışacaklarının altını çizdi.

Zuckerberg, Instagram’ın diğer sosyal ağlarda paylaşım imkanı sağlamasını da bu deneyimin bir parçası olarak gördüklerini ve bu özelliği mevcut halinde korumaya devam edeceklerini ifade ederken, Instagram’ın sahip olduğu özellikleri geliştirirken; bu özellikleri sahip oldukları diğer servislerde de kullanmayı düşündüklerini takipçileriyle paylaştı.

Bu satış hiç şüphesiz bir çok kişi için büyük bir sürpriz oldu. Önümüzdeki günlerde arka planına dair çok daha fazla şey öğreneceğimizi düşündüğümüz bu satışa dair tüm detayları yine Teknoblog’da bulacaksınız.

2 yorum

  1. Güncel blog dedi ki:

    Facebook, Instagram’ı almış. Sevin fakir kardeşim! 0.instagram ile yediğin kuru fasulye artık en kral yemekten daha şekilli görünecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting