Intel’ den Ekonomik İşlemci; Braswell

Teknoloji sürekli gelişmeye devam ediyor. Her ne kadar son yıllarda mobil ve akıllı cihaz teknolojisinde önemli gelişmeler yaşanıyor olsa da ve daha ön planda kalsa da bilgisayar teknolojisinde de yenilikler ve ileri nesil çözümler günlük yaşamın her alanında doğrudan etkilerde bulunmaya devam ediyor. Bu gelişmelerin başında da işlemci alanında kendisini en etkin şekilde gösteriyor. Son yıllarda büyük bir hız ile gelişen işlemci teknolojisi önemli etkiler yaratıyor.

Braswell

İşlemci sektöründe dünyanın lider teknoloji markalarının başında gelen Intel bu alanda gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki yenilikler ile bilgisayar kullanıcılarına yeni ve yüksek verimlilikte bilgisayar kullanma deneyimi sunuyor. Bu kapsamda Intel, giriş seviyesi 7 yeni Braswell işlemcisini tüm dünya ile tanıştırdı. Yeni işlemciler özellikle düşük fiyatlarıyla dikkat çekerken bu işlemciler sayesinde daha düşük fiyatlı PC ve Laptop modelleri üretmek çok daha pratik ve kolay bir hale geliyor.

Bu sayede de yüksek performans istemeyen internet dünyasında sörf, e-posta, online video izlemek gibi gereksinimleri bulunan ve bu doğrultudan bilgisayar kullanıcılarına yönelik bilgisayar arayışında bulunan kullanıcılar, yüksek ve gereksiz performans özelliklerine sahip olan ve bu neden ile de yüksek fiyatları ödemek zorunda kalmadan yeni PC ve Laptop sahibi olabilme imkanına sahip olabilecek.

Intel Braswell ailesindeki işlemciler, 14 nm teknolojisi ile üretilecek ve uzun vadede Bay Trail işlemcilerinin yerini alacak özelliklere sahip oluyor. Masaüstü işlemciler Braswell olarak isimlendirilirken, laptop işlemcileri Cherry Trail olarak adlandırılacak. İki işlemci de, Silvermonth mimarisinin minyatür modeli olan Airmont mimarisiyle üretime geçilecek. Braswell işlemcilerinin başlangıç fiyatı olarak Intel tarafından açıklama 199 dolar olarak yapıldı.

Ancak bilgisayar endüstrisi, PC fiyatlarını daha da düşürmek için Intel’in Braswell fiyatlarını 100 dolar seviyesine çekmesi yönünde talepte bulunuyor. Bu kapsamda da Intel’ in belirli bir süre içerisinde bilgisayar piyasasından gerçekleştirilen bu baskılara daha fazla dayanamayarak fiyatlarda beklenenden önce bir indirim yaptığını görmekte muhtemel olasılıklar arasında yer alıyor. Böylelikle de bilgisayar teknolojisi son yıllarda çok daha yüksek performansa ve çok daha ekonomik hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting