iPhone Servislerinde Tamir Edilebilen Sorunlar

iPhone’lar bu güne kadar üretilmiş en kaliteli ve en kullanışlı telefonlar olarak gösterilmektedir. Dünya çapında en çok satış yapmaları bunun bir göstergesidir. Durum böyle olunca da İphone servisleri daha da bir önem kazanmıştır. Çünkü bozulmayan hiçbir telefon yoktur. Buna iPhone’larda dahildir. Peki ama hangi arızalar bu tür servislerde tamir edilebilir?

İlk olarak sim lock’un ne olduğundan ve nasıl düzeltildiğinden bahsederek konuya girelim. Yurt dışından alınan iPhone’larda karşılaşılır ve ülkemizde bu telefonları kullanabilmek için sim kilidi denen bir şifreyi telefonumuza girmemiz gerekir. Bunu teknik servisler kolaylıkla bir kaç dakikanın içinde halledebilmektedir. Bu durumda telefonunuz orjinallik kapsamından çıkmaz. Yasal bir uygulamadır.

İkinci olarak en sık rastalanan sorun ekran sorunlarıdır. Ekran bazen kullanıcı hataları sonucu çatlayabilir, ya da kırılabilir. Buna aşırı sıcak ve soğuk havalarda sebep olabilemektedir. Bunları teknik servislerde 100-200 liraya orjinal ekranlarla değiştirebilme imkanınız vardır.

Şebeke sorunları ise wi-fi anteni değişimi ile kolaylıkla halledilebilmektedir. Bunun maliyeti ise 100 lira civarındadır.

Batarya değişimi ise 110 liraya halledilebilen bir işlemdir. Eğer telefonunuzun şarjı yeteri kadar uzun gitmiyorsa böyle bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Ya da telefonunuz şarj olmuyorsa.

Home button yani ana sayfa tuşu ise sık sık bozulmaktadır. Bunun arızalanması sonucunda tuş ya hiç basmaz ya da arada sırada basmaz. Bu tuşun tamiri yani değiştirilmesi ise 100 liradır.

Açma kapama tuşu her telefonda en önemli tuşdur. Eğer bu tuş bozulursa telefonunuzu bir daha açamazsınız. Böyle bir durumda da telefonuzdan hiçbir işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu tuşun mutlaka tamir edilmesi gerekir. Bu tuşun değişimi ise 125 liradır.

Telefondan yeterli ses çıkmıyorsa ya da hepten ses gelmiyorsa o zaman hoparlör değişimi yaptırmalısınız. Bu çok pahalı bir donanım değildir. Bu yüzden yalnızca 80 lira civarı bir paraya iPhone’unuzun hoparlörünü değiştirtebilirsiniz.

Telefonunuz titreşim modunda titremiyorsa eğer o zaman iPhone’ unuzun titreşim motoru arızalanmıştır diyebiliriz. Bu telefonun yüksek bir yerden düşürülmesi ya da içine sıvı kaçması yüzünden bozulmuş olabilir. Bunun tamiri ise yaklaşık 90 lira civarındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.