Lytro ışık alan teknolojisi akıllı telefonlara mı geliyor ?

Akıllı telefon üreticileri, en iyi kamera imkanını sağlamak için milyon dolar yatırımlar ile tüketicilere bu olanağı sağlamaya çalışmakta. Lytro ışık alan teknolojisini duyan varmıdır bilmiyorum ama bende sizinle beraber şimdi öğreniyorum. Lytro ışık alan teknoloji muhteşem derecede fotoğraflar çekebilme imkanı sunuyor. Bunu nerden biliyorum ? Bunu Youtube ‘ dan izlediğim videodan gördüm ve dehşete kapıldım. Aşağıdan izleyebileceksiniz. Habere gelecek olursak, Lytro ışık alan teknolojisinin yönetim kurulu başkanı Charles Chi akıllı telefonlar için ideal ve muhteşem bir proje olacağını düşünüyor. İkisi bir arada kullanılması için yatırımların şuanda söz konusu olmadığını da söylemiş aynı zamanda. 

Lytro ışık alan teknolojisi yönetim kurulu başkanı Charles Chi ‘ nin açıklamalarından anladığımız, akıllı telefonlar üreten Sony,Samsung,HTC gibi firmaların herhangi bir teklifin gelmediği yönünde. Bildirisinde aynen şunları söylemiş ;

 If we were to apply the technology in smartphones, that ecosystem is, of course, very complex, with some very large players there. It’s an industry that’s very different and driven based on operational excellence. For us to compete in there, we’d have to be a very different kind of company. So if we were to enter that space, it would definitely be through a partnership and a codevelopment of the technology, and ultimately some kind of licensing with the appropriate partner.
CHARLES CHI Lytro

Lytro ışık alan teknolojisinin smartphone larda yerini alması için girişimler şuanda mevcut değil. Ancak geldiğini düşünemiyorum. Hızlı gelişen teknoloji ile bizim de kafamız allak bullak olacak gibi.

Lytro ışık alan teknolojisini en iyi anlatan video ;

 

Kaynak : AndroidandMe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting