Mark Zuckerberg İfade Verdi

Sosyal paylaşım ağı Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, sitenin son zamanlarda veri sızdırmasıyla ilgili Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda ifade verdi. Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Adalet Komitesi ile Bilim, Ticaret ve Ulaşım Komitesinin bir arada düzenlediği Facebook, sosyal medya kullanımı ve gizliliği, veri koruması ve veri suiistimali oturumunda ifade veren Mark Zuckerberg’in hukuki olarak doğru olanı söylemekle yükümlü olduğu belirtildi. İfadesinde Londra merkezli Cambridge Analtytica veri analizi şirketinin yaklaşık seksen yedi milyon kullanıcı olan sitedeki kullanıcılardan izinsiz veri toplayarak Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de son derece kritik olan seçimleri etkilemesi durumunu değerlendiren Facebook Üst Kurucusu Mark Zuckerberg, tam 44 senatonun önünde değerlendirip senatörlerin sorularını yanıtladı.

Mark Zuckerberg’e sorular soran Demokrat Senatör Dick Durbin’in sorularına vermeye çalıştığı yanıtlar epey konuşuldu. O sorular arasında şunlar vardı:

  • Dün gece hangi otelde kaldın?
  • Bu hafta içinde mesajlaştığın kişileri söyleyebilir misin?

Ünlü CEO, bu soruları halka açık bir şekilde yanıtlamak istemediğini söyledi.

Zuckerberg Verilerin Korunması İçin Yeterli Çaba Harcanmadığını Söyledi!

Mark Zuckerberg, komiteye karşı yaptığı konuşmada Facebook’taki veri sızıntısını önlemek için yeterli çaba harcamadıklarını belirtti. Facebook’ta yer alan uygulamaların seçimlere dış müdahale, nefret konuşmaları gibi zararlı işler uğruna kullanıldığını belirten Zuckerberg, halktan hataları için özür diledi. Facebook kurucusu, Cambridge Analtya şirketinin 2015’te verileri sildiği sözüne inanıp federal güçlere başvurmadıkları için pişman olduğunu belirtti. Facebook’un en büyük rakiplerinin Google, Twitter, Amazon gibi siteler olduğunu belirten Mark Zuckerberg’in sıradaki ifade vereceği birimler arasında ise Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi yer alıyor. Zuckerberg, 12 Nisan 2018 tarihinde kurula hesap verecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting