Mart 2013’de Ipad 5 Geliyor

Apple şirketi, Ipad’in yeni versiyonu olan Ipad 5’i 2013 yılının mart ayından itibaren piyasaya süreceğini açıkladı. Apple, Ipad,’in yeni sürümünü her sene çıkarırken, bu sefer Ipad 4 ten sonra aradan 6 ay geçmesine Ipad 5‘i piyasaya sürecek. Teknoloji piyasasında, akıllarda soru işretleri uyandıran apple şirketi, acaba, yeni ürünlerin piyasaya çıkış tarihlerini uzatıyor mu ? Ipad’in ilk versiyonu 27 ocak 2010, 2. versiyonu 2 mart 2011, 3. versiyonu ise 7 mart 2012 tarihinde piyasaya sürülmüştü. bu tarihlerden de göreceğimiz gibi, apple şirketi, Ipad’in yeni versiyonlarını 1 sene aralıklarla güncellemeye devam etmiştir. 4. jenerasyon ipad ise, 2012 yılının sonlarına doğru çıkması, 3. jenerasyon ile 4. jenerasyon arasında sadece 6 aylik bir sure geçmiştir. 5. jenerasyon Ipad ise 2013 mart ayında çıkacağından dolayı, son zamanlarda görülüyor ki, apple, ipad ürününün güncellemesini her 6 ayda bir yapmaktadır. Bunun tek bir açıklaması olabilir. rekabetin kızışmasından dolayı, apple sürekli yeni ürünler çıkararak, piyasayı elinde tutmayı planlamaktadır.

Bir japon internet sitesine göre, bu yeni Ipad 5, Ipad mini’ye yakin özellikler de olacağını açıklamıştır. Çünkü ipad 4′ göre, 4 mm yükseklik 2 mm kalınlık ve 17 mm genişlik kaybetmektedir. Yeni tablet 7.9 inchlik bir ekrana sahip olacaktır. (Ipad mini ise sadece 7.2 inchlik bir ekrana sahipti).

Değişik boyutlar ve değişik görünüm ile her 6 ayda bir yeni ürün çıkarmanın piyasayı elde tutmayacağını açıklayan teknoloji ürünleri takipçileri. apple’in son zamanlarda, piyasayı elde tutma amacı ile, saçma sapan isler çıkarttığını belirtmişlerdir. özellik bakımından, neredeyse hiç bir yeniliği olmayan ürünleri piyasaya sürerek, bunun sadece göz boyama olduğunun herkes farkına varabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting