Microsoft Hareket Algılayan Klavye Yapıyor

Sürekli olarak gelişmekte olan modern dünyamızda özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımlar ile birlikte Microsoft donanımsal da teknolojik ürünlerde de en etkin şekilde yeni nesil teknoloji piyasası içerisinde yer almaya kararlı gözüküyor. Hayatımızın her alanında modern çözümler sunan ve hayatı kolaylaştıran akıllı teknolojilere Microsoft tarafından bir yenisi daha ekleniyor.

Bu yeni akıllı teknoloji ise klavye ile karşımıza çıkıyor. Microsoft markasının üst düzey araştırma ve geliştirme bölümü, özellikle temel el hareketlerini etkili şekilde algılayabilen bir klavye geliştirdi. Bu yeni teknoloji ile birlikte Microsoft büyük bir atılım yaparak dokunmatik cihazlar ile standart giriş teknikleri arasındaki her geçen gün boyut atlayan farkın kapanmasına ya da küçültülebilmesine yardımcı olmaktadır.

Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni akıllı klavye teknolojisi kullanıcılar için, el hareketlerini kullanmak, karmaşık komutların kullanımına göre daha basittir. Özellikle dokunmatik ekranlarda hareket tanıma özelliği, fotoğraflar arası geçiş ya da menüleri açmak için sıklıkla kullanılan bir özellik olarak karşımıza çıkan bir teknolojidir. Bazı fareler bile hareket tanıma özelliğine sahip olmasına karşın klavyelerde bu konuda daha standart boyutta kaldığı söylenebilir.

microsoft-sensörlü-klavye1

Halen geliştirildiğinden herhangi bir satış planlaması bulunmayan bu akıllı klavyede bulunan algılayıcılar çiftler şeklinde yer alıyor. Bu algılayıcılardan ilki kızıl ötesi ışınlar gönderirken diğeri bu ışınları algılıyor. Yani Kinect ‘in çalışma tekniklerinden pek farklı bir teknolojisi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting