MSN Tarih Oluyor

Anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma programı olan MSN artık tarih oluyor. Bir dönemin efsane programı artık yerini başka bir görüntülü konuşma ve yazışma programına bırakacak. Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan Messenger, malesef kapanıyor. Teknoloji devi olan Microsoft’un bu efsane programı MSN Messenger yeni adıyla Windows Live Messenger olan anlık mesajlaşma yazılımı artık son aylarını yaşıyor.

Sizde son kez olarak Msn İndir sayfasından efsane programı tekrar indirebilirsiniz.

Uzun bir süredir gündemi meşgul eden bu konu, Microsoft’un Skype blogunda bugün itibari ile resmiyet kazanmış oldu. Tony Bates’ın yaptığı açıklamaya göre 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger kapanıyor. Windows Live Messenger hizmetinin kapanmayacağı tek bir ülke var. O da Çin!

Bundan böyle Messenger yerine artık Skype kullanacağız.  Böylece, ilk versiyonu 1999 yılında çıkan Messenger gelecek yıldan itibaren Microsoft’un Mayıs 2011’de satın aldığı ve 8.5 milyar dolara mal olduğu Skype ile görüntülü konuşmaya ve anlık mesajlaşmaya devam edeceğiz. Aylık olarak 300 milyonu geçen aktif kullanıcsı sayısı ile anlık mesajlaşma yazılımları içinde yüzde 40’lık pazar payıyla birinci sırada yer alan Windows Live Messenger’ın Skype üzerinden iletişime devam edecek. Messenger ‘ ın kapatılacak olması yine pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratacak.

2013 yılı bir çok yeniliğe sahne olacak. Efsane programın kapatılması ve yerini Skype’a bırakması bunlardan sadece birincisi. Artık ” burası kasıyor msn var mı? ” cümlesini hiç bir yerde kullanamayacağız. Hatıralarda kalacak.

Bundan böyle Skype kullanarak anlık mesajlaşma gerçekleştireceğiz. Çoklu Skype Açma özelliğinin bulunması Skype’ın bilinmeyen özelliklerinden bir tanesi aslında. Skype ile yine tüm dünyaya bağlantı kurabileceğiz Msnde olduğu gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.