Nexus 7 Güncelleme ile Düzeltilecek

Çıkan tüm yeni Nexus 7 haberlerinde yeni Nexus 7 nin 1080 p çözünürlüğüyle övünmesine rağmen bizler hala eski Nexus 7 leri unutmadık. Eski Nexus 7 lerin çok kullanışlı birer tablet olmalarından çoğumuz yeni bir tablet almayı bu yüzden gereksiz bulduk. Belki de bunun en önemli sebebi Nexus 7 2012 nin adam akıllı çalışıyor olması. Peki Nexus 7 2012 tam performansla tüm potansiyeliyle kullanmak isteyenler ne diyebiliriz???
Anandtech ten Dustin Early, ‘’ Sadece 1 yıl sonra Nexus 7 kullandığım en iyi tabletten en kötü tablete dönüştü.’’ Adında bir makale yazdı. Nexus 7 2012 ilk çıktığında tüm kritelere göre canavar gibi hızlıydı. 3 boyutlu oyunları bile herhangi bir kasılma yada donma olmadan rahatlıkla hızlı bir biçimde oynatabiliyordu. Peki ne oldu??? Asus ürünlerinde çok zayıf bellek kontrolleri kullanmasıyla bilinir ki bu ürünlere üst sınıf tabletlerde dahildir. Zamanla bu cihazlar dar boğaz etkisi yada tıkanıklık etkisi olarak bilinen kalitesiz bellekler yüzünden yavaşlamaya başlar. Buda cihazı bataklığa sürükleyerek diğer bir yazılımın tam kapasitede çalışmasını engeller.

nexus-4

Bu sorunların çoğu Android 4.2 de tabletlerin çok büyük oranda yavaşlamasıyla ortaya çıktı. Fakat belki de bu sorunların yeni Android 4.3 OTA da düzeltilmesini ümit ediyoruz. Anandtech in haberine göre Android 4.3 OTA tabletlerin hızlı çalışmasını sağlayan fstrim leri destekleyen bir paket içerecek. Cihaz boşta olduğu zaman ve ekran koruyucu devreye girdiği zaman şarjı %70 ler seviyesindeyse fstrm in devreye girmesi için olanak sağlar.

TRM desteği Android 4.2 de mevcuttu fakat etkin değildi. Andorid 4.3 TRM desteğinin etkinleştirilmiş haliyle geliyor ki buda tabletlerin OTA yı aldıklarında büyük bir destekçisi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting