Ruh Halinizi Anlayan Uygulama Geliyor

Yeni nesil teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmekte olduğu günümüz modern dünyasında iPhone ve Android akıllı telefon kullanıcıları için devrim niteliğinde bir yenilik gün yüzüne çıktı. Bu devrim niteliğindeki yeniliğe göre, insanların ruh halini anlayabiliyor. Morpholio isimli bir tasarım şirketi tarafından üretilen ilginç bir uygulama prototipi bu akılı telefonlarda, insanların ruh halinin anlaşılabilmesine yardımcı oluyor.

Bu yeni uygulama ile birlikte telefonun kamerası üzerine takılan plastik bir kapak vasıtası ile telefon kullanıcısının parmağını kameranın üzerine yerleştirilmesi ile aktif hale geliyor. Bu işlemden sonra ise kamera flaşının çalıştırılması gerekiyor. Böylece kamera parmaktaki kılcal damarlarda oluşan kan akışını damarların renk değiştirmesi üzerinden ölçümleyerek insanların ruh halinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

S

Bu işlemi de kan basıncı değerini ölçerek yapan bu yeni uygulama, akıllı cihaz kullanıcısının kalp ritmini hesaplayarak heyecanlı, sakin ya da duyduğu veya gördüğü bir ses ve olay karşısında kalp atışının nasıl değiştiğini anında değerlendirebiliyor. Bu uygulamanın mantığı aslında insanların kan basıncını ölçen diğer akıllı telefon uygulamaları ile benzer bir yöntemi kullanıyor ancak uygulama farklı olarak daha keskin sonuçlar almak için kamera üstünü kapatan plastik bir kapak kullanmaktadır.

Bunun dışında da bu yeni uygulamanın daha pek çok kullanım alanı ve uygulanabilecek alanı bulunuyor. Misal olarak online bir video izlenirken, kişilerin heyecan durumlarının nasıl değiştiğini ölçmeye izin verdikleri taktirde film, dizi ya da TV yayınlarının beğeni ölçümleri için yeni bir seçenek ortaya çıkıyor.

1 yorum

  1. boy uzatma teknikleri dedi ki:

    Resmen olağanüstü. Kan damarlarının renginden ve kalp atışının ritminden insanın ruh halini anlayabilen bir şey bana çok inandırıcı gelmiyor ama 10 yıl önce de şuanki teknolojiye inanmazdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting