Rusya’dan Yeni Yolcu Uçağı Tanıtımı

Son zamanlarda aramızın bir hayli açık olduğu ve adeta soğuk rüzgarların estiği Rusya, teknoloji alanında yaptığı çalışmalar ile durdurak bilmiyor. Rusya yeni bir uçak tanıtımına daha imzasını attı. Bu sefer bir yolcu uçağı tanıtan Rusya, başta bilim ve uçak konusu olmak üzere birçok konuda elde ettiği başarıyı dünyaya kanıtlamaya devam ediyor.

Rusya tarafından tanıtılan yeni yolcu uçağı, İrkutsk Bölgesi’nde tanıtıldı. MS-21 orta mesafeli olma özelliğine sahip bir yolcu uçağıdır. Irkut şirketi yeni yolcu uçağı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamaya göre 2 farklı model üretilecek. 600 km menzile sahip olan MS-21 ilk model şeklinde karşımıza çıkıyor ve modelin ilk uçuş tarihi için Aralık 2016 dönemi kararlaştırıldı.

MS-21 modelinde bulunan Rusya’nın yolcu uçağı, 165 kişi ile 221 yolcu arasında kapasiteye sahip olacak. Yolcu uçağı tanıtımına katılan isimler arasında Rusya Başbakanı da yer aldı. Başbakan konu ile ilgili açıklama yaparak MS-21 yolcu uçağının dünyadaki en modern uçak konumunda olduğunu altını çizere belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting