Samjiyon Adlı Yeni Bir Tablet Göründü

Teknoloji artık çok gelişti ve farklı adlarda ve farklı isimlerde cihazların çıktığını görmek mümkün. Bu bağlamda Kuzey Kore’de faaliyet gösteren bir firma Samjiyon adlı bir tablet ortaya çıkardı. Bildiğiniz gibi Güney Kore`den bir sürü haberler geliyor. Tablet olsun akıllı telefon olsun. Ancak Kuzey Kore`de böyle haberlerin geldiğine sıkça rastlamayız.

Kuzey Kore‘de ortaya çıkan yeni tabletin adına Samjiyon verilmiş. Google Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich mobil işletim sistemi üzerinde çalışacak olan tablet 7 inç büyüklüğünde ve 1024×768 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip olarak karşımıza çıkıyor. 1.2Ghz saat hızında çalışan işlemciye sahip ve yonga setinden güç alacak tabletin sistem belleği de 1GB olarak geliyor.

samjiyon-tablet

Kuzey Kore‘de bilindiği gibi komünizm rejimi ile yönetiliyor. Bu yüzdende de internete bağlanma imkanı malesef yok. Kullanıcılar Kuzey Kore Intranet Ağı‘na bağlanarak internet ihtiyacını giderebiliyorlar. Tabletin içerisinde aynı zamanda Angry Birds gibi bazı oyunlar yüklü şekilde gelecek. Kuzey Kore‘nin bu yeni tabletinin videosuna da aşağıdan ulaşabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting