Samsung’un 2.Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Samsung başarılarını sürdürmeye devam ederken Apple’a karşı açık ara liderliğini sürdürmeyede devam ediyor. Samsung, bir çok farklı segmentte başarılı olmasının yanı sıra özellikle son dönemde aldığı akıllı telefon pazarı lideri unvanını bırakacağını söyleyemeyiz. Başarılarla dolu bir serüvene imza atan firma, her geçen dönem daha iyi rakamlarla karşımıza çıkmakta. Güney Kore devi firma diğer bir çok firma gibi 2013’ün 2. çeyrek finansal sonuçlarını basın aracılığı ile açıkladı.

IDC’ye yapılan açıklamalara göre akıllı cihazlar içerisinde 72.4 milyon gibi bir rakam ile en çok satan marka Samsung olmuş durumda. Aynı raporda Apple, 31 milyonda duruyor. Samsung’un 2 katı olduğu ise açık ara görülmüş durumda. Akıllı cihazlarda Samsung’un market payı %30,4 olarak belirlenmiş. iPhone’nun ise %13,1 gibi bir rakamda kalmış durumda.

rapor

Samsung şirketinden gelen yeni bilgilere göre ise firma rekor oranda kar elde etmeyi başardı ve devam ediyor. Firmanın 2. çeyrek faaliyet kar rakamı 8.5 milyar dolarda. Samsung‘un bir önce ki çeyrekte elde ettiği rakam ise 7.9 milyar dolardı hatırlayacaksınız. Şirketin net karı ise 6.99 milyar dolar ile dünya rekorunu elinde bulunduruyor.

Apple-ve-Samsung

Akıllı telefon ve tablet pazarında şuanda Apple ve Samsung kapışmasını izliyoruz. Dünya genelinde iki dev şirket mali raporlar ile liderliğini belirliyorlar. Buna göre 2.çeyreğe bakıldığında Samsung, Apple’a yine açık ara fark atmış durumda. Apple’ın ilerleyen yıllarda nasıl bir politika izleyeceği ise merak konusu gerçekten. Apple ve Samsung arasında ki aynı döneme ait sonuçlar karşılaştırıldığı zamann karlılıkta Samsung’un Apple‘ı geçtiğini görmekteyiz. Apple kar rakamını bir kaç gün önce 6.9 milyar dolar olarak açıklamış ve Samsung’u geçememişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting