Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Yoğun iş ve hayat temposundan sıkılanlar genellikle kafalarını dağıtabilmek adına çeşitli yollara başvururlar. Kimi kitap okumayı tercih ederken, kimi oyun oynamayı sever. Bazıları içinse keyifli vakit geçirmenin adresi sinema salonlarıdır. Son zamanlarda yaşanan gelişmeler sinema salonlarındaki kaliteyi evimize kadar ulaştırmış durumda. İstediğimiz zaman odamızdaki kanepeye kurulup seçtiğimiz bir filmi en iyi kalitede izleyebiliyoruz. Ya da bilgisayar oyunu oynamak için dışarı çıkmak yerine kendi bilgisayarımızı ya da televizyonumuzu kullanarak eğlenceli saatler geçirebiliyoruz.

Firmalar ise sahip olunanla yetinilmemesi gerektiğini göstermek için sürekli bir cihaz geliştirmeye devam ediyor. Oyun ya da sinemaseverleri yakından ilgilendiren son yenilik “sanal gerçeklik gözlükleri” oldu. Görüntüleri daha canlı ve içindeymiş gibi hissettiren bu gözlükler sayesinde farklı dünyalara ve deneyimlere ulaşmak mümkün.

Sanal gerçeklik gözlükleri adlı ürün üç parçadan oluşan bir mekanizma üzerine kurulu. Arka kısmında telefonunuzu yerleştirmek için bir bölüm ayrılmış. Orta kısım gözlüğü burnunuza yerleştirmenize yarıyor.  Ön bölüme ise izleme keyfinizi artıracak olan mercekler yerleştirilmiş. Bu sayede sevdiğiniz bir oyunu ya da filmi daha gerçekçi boyutlarda görebileceksiniz.

Peki, bu yenilik hayatımıza neler katabilir? Öncelikle fiyat konusunda herkesin ulaşabileceği bir seviyede olduktan ve uygun cep telefonları edinildikten sonra zaten kısıtlı olan boş zamanlarımız daha eğlenceli hale gelebilir. Bundan yıllar önce iki boyutlu görüntüler bile bizi mutlu ederken, günümüzde 4D yetersiz kalabiliyor.

Yeni teknolojiler de aradan zaman geçince eskidiğinden yerine gelen her zaman gözde oluyor. Sanal gerçeklik gözlükleri gelecek yıllarda bu şekilde değerlendirilebilir.  Ancak bunun için tamamlanması gereken adımlar mevcut. Şu an için yalnızca birkaç firmanın ürettiği bu gözlüklerin tanınması ve benimsenmesi uzun bir zaman alabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting