Sony Xperia Tablet Z Resmi Olarak Açıklandı – Ön İzleme

Sony, CES 2013 fuarında dikkatleri üzerine çekmişti. Yeni tanıtmış olduğu Xperia Z akıllı telefonu ile tüm dikkatleri üzerine çekerek CES 2013 etkinliğinin bir numarası olmuştu. Bu haberin ardından Xperia Z Tablet sesleri yükselmişti. Xperia Tablet Z sesleri ile birlikte Sony’den henüz bir açıklama gelmemişti ta ki bugüne kadar. 

Sony, akıllı telefonlarda ki başarsını tablet dünyasına da taşımak istiyor. Bunu da ilk olarak Xperia Tablet Z ile gerçekleştirmek istiyor. Xperia Tablet Z akıllı telefon kardeşi Xperia Z ile benzer bir tasarıma sahip olduğunu görebiliyoruz. Hem arka hem de ön tarafında düz bir tasarıma sahip olan Xperia Tablet Z, sadeliğe geçiş yapmış. Zira firmanın bir önceki modeli Tablet S ise katlanan kitap gibi bir tasarıma sahip idi.

Tablet’in özelliklerine bakacak olursak; Xperia Z ile Xperia Tablet Z arasında çok fark yok aslında. 1.5 GHz 4 çekirdekli Qualcomm işlemci ve 2GB RAM’e sahip olarak gelecek. Bunların yanı sıra 32GB dahili depolama alanı, 10.1 inç 1920 x 1080 piksel ekrana, 8.1 MP Exmor R kameraya, micro SD kart desteğine, NFC ve S-Force ses sistemine sahip olarak gelecek.

Sadece 6.9mm kalınlığında ve 495 gram ağırlığında olması da tabletin özellikleri arasında. Bu da onu piyasadaki en ince ve en hafif 10 inç tablet yaptığını söyleyebiliriz.

Xperia Tablet Z‘ye ait fotoğrafları’da sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bugün, teknolojik videolar paylaşan video adresi Diginfo tarafından yayımlanan videoda Xperia Tablet Z‘ye ait ilk bilgileri görebiliriz.

Sony Xperia Tablet Z Türkiye’de ne zaman yer alacağı konusunda ilerleyen günlerde sizlere bilgiler vereceğiz. Tablet henüz hiç bir yerde piyasaya çıkmadığı için Sony Xperia Tablet Z Türkiye fiyatı konusunda da sizlere bilgiler veremeyeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.