Twitter Fenomeni Taci Kalkavan’a Dava Açıldı

Sosyal ağlar o hayatımızın en önemli parçalarından biri oldu artık. Dünya üzerinde neredeyse herkesin bir Facebook veya Twitter hesabı mutlaka var. Artık işlerimizi bile sosyal ağlardan bulabilme çağına girdik. Teknolojinin ne denli hızlı olduğunu açık şekilde görebiliyoruz. Neyse efenim haberimiz ilginç ve benimde yakından takip ettiğim fenomen birinin haberi. O bir efsane Taci Kalkavan!! Malesef dava açılmış arkadaşa. Ne kadar da güzel şeyler yazıyordu. İşte detaylar ;

Bursada yaşayan Adem Aydın isimli vatandaşın 80’li yıllarda çektiği bir fotoğrafı Twitter’da fenomen haline getiren Orçun O. bugün dava kararı ile tüm hayranlarına duyurdu. Bursalı Adem Aydın’ın fotoğrafını kullanarak ‘Taci Kalkavan’ hesabı ile 280 binden fazla kişinin takip ettiği hesaba mahkeme kararı ile erişimin engellenmesi kararı verildi.

taci-kalkavan

Adem Aydın’ın gençlik yıllarında çektirdiği fotoğrafları Twitter hesabında profil yapan ve ‘Fikirtepeli asi karakter Taci Kalkavan’ takma ismiyle hesabı ile dikkat çeken Orçun O. gün itibariyle resmini değiştirdi. 2010 yılında açılan hesabın takipçileri giderek artarken, bunu 2012 yılında fark eden Adem Aydın büyük şaşkınlık yaşadı. Hesabın sahibi Orçun O. ile de görüşmeler yapan Adem Aydın, fotoğrafları kılıktan kılığa sokularak kullanılmaya devam edince halen 280 binden fazla takipçisi bulunan ‘Taci Kalkavan’ hesabının kapatılması için Orhangazi Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açtı.

7 günlük itiraz süresinin geçmesine ve engellenme kararının TİB’e gönderilmesine rağmen taci_kalkavan hesabını bir süre daha kullanan Orçun O., daha sonra profiline fotoğrafa benzer bir karikatür koyup, “Böyle oldu mu?” diyerek takipçileriyle paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting