WhatsApp’ta Bulunan Özellik Facebook’a Entegre Edildi

Facebook son zamanlarda veri skandalı ile ilgili olarak sıkıntılı günler geçiriyor. Bu soruna çözüm olarak Facebook, Whatsapp’ta bulunan bir özelliğin benzerini entegre edildi. Çok fazla sayıda kullanıcı sayısı ile sosyal medya devi olarak kabul edilen Facebook’un kullanıcılarının verilerini kullanmaya izin verdiği iddia edildi. Bu iddianın üzerine Facebook’ta Whatsapp’ta kullanılmakta olan bir özelliği entegre ederek sorunu çözmek için girişimde bulundu. Geçen hafta ABD basınında yer alan habere göre, Facebook’un kurucusu ile üst düzey diğer yöneticilerin Facebook Messenger’dan göndermiş oldukları özel mesajlarının otomatik bir şekilde silinmesi geniş yankı yarattı.

Facebook Kullanan Kişilerin Sahip Olmadığı Özellik

Facebook kullanıcıları bu şekilde bir özelliği kullanamıyor. Bu özellik 2014 yılı itibari ile Sony Picture’nin hacklenme olayı üzerine yönetici konumunda olan kişilerin yapmış oldukları özel yazışmaları koruma altına almak sureti ile yapılmıştı. Bu şekilde sadece belirli kişilere tanınan bu özellik diğer kullanıcıların beğenisine sunulacak. İlerleyen aylarda Facebook Messenger ile yazışma yapan kullanıcıların mesaj silebilme özelliğinden yararlanmaları için gerekli olan duyuru yapıldı. Facebook kullanıcılarına daha önce böyle bir uyarı seçeneği olmamasından dolayı sosyal ağ üzerinden yoğun bir eleştiri almıştı. Yapılan yoğun eleştiriler üzerine Facebook’ta ileri ki aylarda mesaj silme için özellik olacak.

Veri İle İlgili Skandal

Facebook sürekli olarak veri skandalı ile alakalı olarak gündemden düşmüyor. Sosyal medya hesapları arasında Facebook kullanıcıları ile ilgili olarak en geniş bilgilere sahip olan hesap. Kullanıcılar isterler ise konum ya da fotoğraf paylaşmasın, yine de rahat bir şekilde takip ediliyor. Kullanılan telefon aracılığı ile kişinin nerede olduğu biliniyor ve kaydediliyor. Seyahat edilen yerler beğenilen sanatçılar ve daha birçok bilgi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting