Windows Xp 10 Yaşında

Zaman ne de çabuk geçiyor. Bundan on yıl öncesini, Windows XP’nin tanıtıldığı ve piyasaya çıktığı zamanı hatırlıyor musunuz? Bu ayın başına kadar dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows XP kendisinden beklenenden çok daha uzun bir süre hüküm sürmeyi başardı. Bu işletim sistemini sayısız ev ve iş bilgisayarında yüklü hâlde gördük. Hatta bazı şirketlerin hâla Windows XP yüklü bilgisayarlar kullandıklarına tanık oluyoruz.

Ne var ki, Windows XP’nin de artık yerini daha güncel sistemlere bırakması gerekiyordu. Vista’nın müşteriler tarafından beğenilmemiş, sorunlu bulunmuş olması XP’nin ömrünün uzamasına yardımcı oldu. Neyse ki, Microsoft Windows 7 ile birlikte kullanıcıları memnun edecek bir iş ortaya çıkardı ve Vista’dan uzak duran XP kullanıcılar için terfi elverişli hâle geldi. Zaten bu ay başında da Windows 7′nin yaygınlık anlamında XP’yi geride bıraktığı ortaya çıktı.

Windows XP yüklü bilgisayarların satışı 2010 yılı sonunda durdurulmuştu. Redmond, 8 Nisan 2014 tarihine kadar bu işletim sistemiyle çalışmayı sürdüren müşterilerine destek sunacak.

Kaynak : Teknoblog.com

1 yorum

  1. Turkuz dedi ki:

    bende tam doğumgününde diğer bilgisayara xp kurmuşum :)) on yıldır kaç format attığımı hatırlamıyorum ama 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting