Xbox One Türkiye’ye Geliyor

Beklenen haber sonunda geldi. Xbox Eylül ayında Türkiye’de oyun severler ile buluşacak. Bilindiği gibi Microsoft yeni nesil oyun konsolu Xbox One’ı geçtiğimiz kasım ayında 21 ülkede satışa sunmuş idi. Fakat konsolun 8 Avrupa ülkesindeki çıkışını yerelleştirme sorunları nedeniyle ertelenmiş idi. Geçtiğimiz aylarda ise Microsoft’un yeni genişleme hamlelerini Nisan ve Ekim aylearında gerçekleştirileceği iddia edilmiş ve büyük merakla beklenmişti. O beklenen açıklama ise bugün resmi ağızdan geldi.

Buna göre Xbox One’ın Eylül ayında 26 ülkede daha piyasaya sürüleceğini duyurmuş oldu. Söz konusu 26 ülke arasında Türkiye ile birlikte Arjantin, Belçika, Kolombiya, Şili, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Danimarka, Finlandiya, Macaristan, Güney Kore, Hollanda, Hindistan, İsrail, Japonya, Norveç, Portekiz, Polonya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, İsveç, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri yer almakta.

Xbox-One

Microsoft’tan Larry Hyrb yaptığı diğer açıklamalarda ise Nisan ayının sonunda yerel seviyede daha fazla detay açıklayacaklarını belirtti. Şuanda yeni genişleme hamlesi için Eylül ayı kesinleşmiş gibi gözükmekte. Bu genişlemenin Xbox One’a Sony PlayStation 4 ile girdiği rekabette önemli bir katkı sağlaması da beklentiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting